Piknik Ekologiczny w Szczawnicy (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
02.10.2023, 19:26 | czytano: 1099

Piknik Ekologiczny w Szczawnicy (zdjęcia)

30 września na placu pod kolejką linową PKL odbył się Piknik Ekologiczny - Eko przyszłość Naszej Gminy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Razem dla Pienin. Priorytetem była edukacja ekologiczna, która pozwala z nieco innej perspektywy spojrzeć na świat.

zdj. Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy
zdj. Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy
Niestety zdarza nam się zapominać, iż my – ludzie, jesteśmy sami częścią przyrody, a co więcej, że nie jesteśmy w stanie bez niej żyć. Edukacja ekologiczna rozwija nie tylko wiedzę, ale również umiejętności oraz kształtuje postawy. Motywuje do działania, promuje praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy i przygotowuje człowieka do stawiania czoła wyzwaniom współczesnego świata.

Podczas wydarzenia kulturalnego prowadzone były aktywne stoiska multimedialne, punkty informacyjne oraz stoiska zapewniające zabawy i gry ekologiczne. Stoiska miały na celu poszerzenie wiedzy ekologicznej i uświadomienie mieszkańcom, jak mogą wpłynąć na czystość środowiska Szczawnicy. Celem było również pokazanie, że segregacja i ograniczenie wytwarzania odpadów wcale nie musi być nudnym obowiązkiem, a przez różne ciekawe rozwiązania można połączyć przyjemne z pożytecznym, dbając najpierw o ekologiczny rozwój i przyszłość swojego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie naszej planety Ziemi.

Zwieńczeniem wydarzenia był interaktywny spektakl plenerowy dla dzieci o tematyce ekologicznej „Ekonolulu” przygotowany przez Teatr Kultureska. Widzowie udali się w podróż do krainy Ekonolulu. Podczas wycieczki nauczyli się, jak należy segregować odpady, poznali zasady zero waste, a także sposoby ochrony powietrza. Przedstawienie miało charakter show, opartego na autorskich piosenkach Teatru Kultureska. Wszystkie utwory były śpiewane przez aktorów na żywo. Widzowie włączeni zostali w fabułę spektaklu - aktywnie w niej uczestniczyli, śpiewali i tańczyli z bohaterami spektaklu.

W pikniku wzięły udział czynnie następujące instytucje: Stowarzyszenie Razem dla Pienin, Nadleśnictwo w Krościenku oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (WFOŚiGW). Piknik Ekologiczny odbył się dzięki wsparciu finansowym dwóch instytucji: Województwa Małopolskiego oraz Nadleśnictwa w Krościenku.

Wydarzenie realizowane w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2023 roku pn.„EkoMałopolska”- Priorytet 1 i 2.

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas