Wielki Pieniński Wypas Kulturowy - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Jabłonka
Clouds
26°
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
26°
Wiatr: 13.284 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
26°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
29°
Wiatr: 9.9 km/h Wilgotność: 42 %
Rain
29°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 41 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
12.10.2023, 10:31 | czytano: 1100

Wielki Pieniński Wypas Kulturowy

Chciałbyś zanurzyć się w morzu owiec? Mamy dla Ciebie wyjątkowe zaproszenie na Wielki Pieniński Wypas Kulturowy, czyli I edycję redyku w Kluszkowcach. To nietuzinkowe wydarzenie, które pozwoli Ci zobaczyć, jak górale z najpiękniejszego regionu w Polsce świętują koniec sezonu pasterskiego.

Będziesz mógł podziwiać barwny korowód juhasów, kapel i dzieci z zespołów regionalnych, który razem z kierdlem owiec o godz. 14.00 wyruszy z okolic Jeziora Czorsztyńskiego i dotrze pod dolną stację wyciągu Czorsztyn-Ski. To będzie przepiękny widok, który koniecznie musisz sfotografować!

Około godz. 15 na dużej scenie wystąpią przed publicznością prawdziwi górale czyli zespół dziecięcy Lubań, zespół Ochotni i Mali Ochotni z Ochotnicy, Sonsiady a prawdziwi Tatrzańscy Zbóje zaskoczą Was Góralskimi Śpasami. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół TURNIOKI.

Podczas Wielkiego Pienińskiego Wypasu czeka na Ciebie wiele niespodzianek. Zobaczysz jak powstaje prawdziwy oscypek i czy łatwo strzyże się owce. Usłyszysz bacowskie historie, a także spróbujesz regionalnych specjałów.

Pieniński Wypas Kulturowy to impreza dla całej rodziny. Dlatego specjalnie z myślą o dzieciach przygotowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych. Będą m.in. kreatywne warsztaty z tworzenia jesiennych lampionów, malowanie twarzy, czy strefa zabawy.

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji i przyjedź do Kluszkowiec w niedzielę, 22 października na Wielki Pieniński Wypas!

organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas