Otwarty piknik strzelecki - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
08.11.2023, 09:10 | czytano: 2658

Otwarty piknik strzelecki

"10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to zapoczątkowane w 1932 r. ogólnodostępne, bez ograniczeń płci, wieku i doświadczenia - zawody strzeleckie, w których można zdobyć odznaki strzeleckie, polegające na oddaniu 10 strzałów z broni małokalibrowej. Dbając o rozwój strzelectwa i obronności w naszym Kraju nowotarscy strzelcy od kilku lat uczestniczą w tej akcji udostępniając dla osób niezrzeszonych w LOK swoją strzelnicę i jej wyposażenie.

Impreza ma charakter otwarty. Rozpocznie się na strzelnicy sportowej LOK w Nowym Targu przy ul. Sybiraków 45, w sobotę 11 listopada o godzinie 10.00 i będzie trwać do godziny 17.00. Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił po raz pierwszy w strzelaniu, zapewnione jest przeszkolenie i nadzór doświadczonych instruktorów. Każdy uczestnik będzie miał możliwość oddania 10 strzałów z karabinka bocznego zapłonu, osoby bardziej zaawansowane będą mogły strzelać z pistoletów centralnego zapłonu typu GLOCK lub CZ P-10C i strzelby gładkolufowej.

- Dla dzieci przewidujemy możliwość strzelania z broni pneumatycznej. Do dyspozycji będzie również strzelnica wirtualna. Na terenie strzelnicy zorganizowana będzie wystawa broni należącej do kolekcjonerów z Klubu strzeleckiego LOK "Szarotka" w Nowym Targu, a także będzie możliwość rozmowy na temat podjęcia służby w Wojsku Polskim z pracownikami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu, którzy pojawią się ze swoim mobilnym punktem promocyjnym. Dla naszych gości przygotowaliśmy wojskową grochówkę przyrządzoną w oryginalnej wojskowej kuchni polowej oraz potrawy z grilla i kiermasz ciast - wymienia w imieniu organizatorów Michał Maciaszek


Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na leczenie Kalinki Woźniak. Dziewczynka potrzebuje wsparcia z powodu mikrocji, tj. wady wrodzonej polegającej na nieprawidłowym wykształceniu małżowiny usznej. Dodatkowo Kalinka urodziła się z zamkniętym kanałem słuchowym. Po konsultacji lekarskiej, stan czaszki oraz chorego ucha został uznany za kwalifikujący się do operacji rekonstrukcji uszka. Operacja będzie wykonana techniką rekonstrukcji ucha MEDPOR, co w jej efekcie pozwoli Kalince na życie bez implantu słuchowego.

- Koszt operacji to 105 tysięcy dolarów. Szansa na uzbieranie wymaganej kwoty jest wielka. Zapraszamy na strzelnicę - dodaje prezes organizacji powiatowej LOK.


opr. s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas