"DziałajMY w Bibliotece" (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
13.11.2023, 17:28 | czytano: 747

"DziałajMY w Bibliotece" (zdjęcia)

ZAKOPANE. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego to nowoczesna, multimedialna Instytucja Kultury, oferująca szeroką gamę usług. Zajmuje się zarówno dostarczaniem kultury materialnej, jak i niematerialnej, w tym organizacją wydarzeń dla społeczności lokalnej.

zdj. MBP w Zakopanem
zdj. MBP w Zakopanem
W celu rozwoju, w tym lepszego rozumienia potrzeb mieszkańców Zakopanego oraz reagowania na nie, Biblioteka wzięła udział w programie BLISKO. Dzięki niemu MBP uzyskała wsparcie na podjęcie innowacyjnych działań w okresie 2023-2024. Pierwszy rok zrealizowano pod hasłem „DziałajMY w Bibliotece”, a wszelkie aktywności zostały oparte o sześć filarów: “Kawiarenka Literacka”, “MYkreatywni”, “ZagrajMY”, “PorozmawiajMY”, “@ktywny Senior” oraz “Przystanek Biblioteka”.

Pod ich nazwami kryją się spotkania z autorami książek, takimi jak: Monika Borkowska-Szmit, Katarzyna Bareja, czy znany himalaista Rafał Fronia. To także liczne zajęcia warsztatowe z bajkoterapii, projektowania i druku 3D, czy tworzenia makram. Mieszkańcy Zakopanego z dużym zainteresowaniem podchodzili do przeprowadzanych spotkań. Szczególnie, że były kierowane dla osób w każdym wieku. Mogły przyjść dzieci, dorośli, młodzież oraz seniorzy. Biblioteka przeprowadziła kursy z obsługi komputera i poruszania się w sieci, międzypokoleniowe spotkania planszówkowe, które nie raz nawiązywały do treści książek oraz cykl rozmów, aby świadomie podchodzić do rozwoju osobistego.

Działania zostały ukierunkowane w stronę społeczności lokalnej. Przede wszystkim jednak dla nowych odbiorców, aby mogli oni odnaleźć swoje miejsce w Bibliotece. Dlatego pracownicy MBP przygotowali atrakcyjne wydarzenia, ale też sami wzięli udział w licznych szkoleniach. Wszystko po to, aby Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem stała się dla mieszkańców realną przestrzenią do spotkań, pracy, wspólnej działalności twórczej czy odpoczynku. Prawdziwym “trzecim miejscem”, tuż po domu i pracy, a w przypadku dzieci i młodzieży - szkoły.

Projekt BLISKO, zadanie „DziałajMY w Bibliotece” - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas