Trzy dni szachów w Krościenku (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
20.11.2023, 17:12 | czytano: 1053

Trzy dni szachów w Krościenku (zdjęcia)

Około 150 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w Szachach. Trwały one trzy dni od 15 – 17 listopada. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach, biorąc udział w igrzyskach: dzieci, młodzieży i licealiadzie.

Każdą ze szkół mogła reprezentować dowolna ilość zawodników. Grali oni w systemie szwajcarskim, a więc 7 rund po 15 minut. Sędzia głównym był niezawodny Jan Zapała z Mszany Dolnej. Klasyfikacja indywidualna była prowadzona z podziałem na chłopców i dziewczęta, a kwalifikacja drużynowa była OPEN.

- Przy kwalifikacji drużynowej braliśmy pod uwagę 4 najlepszych zawodników z danej szkoły, był jeden warunek w drużynie musiała być jedna dziewczyna – mówił Józef Dyda koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu. – Regulamin Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego nie przewiduje szachów indywidualnych, a drużynowe, ale my podczas Mistrzostw robimy wyjątek, bo nie każda szkoła jest w stanie wystawić drużynę, dlatego najpierw są rozgrywki indywidualne, a na ich podstawie wyłaniamy zwycięskie drużyny – wyjaśniał Józef Dyda, koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Frekwencja podczas tegorocznych zawodów była duża. W Licealiadzie i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Nowotarskiego, klas 7 i 8 startowało w sumie ok. 90 zawodników, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Nowotarskiego klas I – VI – ok. 60 zawodników. – Jestem zawiedziony frekwencją zawodników ze szkół średnich, szczególnie nie dopisali zawodnicy z Nowego Targu. Jednak na pewno pozytywem jest duża ilość zawodników w grupie najmłodszej, szczególnie dużo maluszków startuje z klas I i II – mówił Józef Dyda koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Mistrzostwa odbywały się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Były one przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (klasy od 1 do 6), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy od 7 do 8) oraz Licealiada (szkoły średnie). Poziom zawodów był, jak zawsze wysoki, a walki choć zacięte były bardzo partnerskie i wręcz przyjacielskie.

- Bardzo się cieszę, że możemy was gościć w Krościenku nad Dunajcem, że jesteście tak licznie, zapraszamy już za rok - mówił wicewójt gminy Krościenko nad Dunajcem Tadeusz Topolski.

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Szachach to impreza cykliczna i już po raz kolejny odbywała się w gościnnym Krościenku nad Dunajcem. To tu bowiem jest nie tylko odpowiednia sala, przyjazne władze gminy, ale i sporo zawodników. Gmina Krościenko nad Dunajcem może bowiem poszczycić się tradycją gry w tę królewską grę. To w niej już od lat szachy były bardzo popularnym sportem zarówno wśród młodszych, jak i starszych jej mieszkańców.
Medale, puchary, dyplomy oraz książki i słodycze dla uczestników ufundowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Wręczali jej dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha, wójt Jan Dyda, wicewójt Tadeusz Topolski, a także dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem Józef Szałwia.

Organizatorem szachowych zmagań było Powiatowe Centrum Kultury, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Patronat honorowy nad Mistrzostwami Powiatu Nowotarskiego w Szachach sprawował wójt gminy Krościenko nad Dunajcem – Jan Dyda.

Wyniki:

W kategorii Igrzyska Dzieci:

dziewczęta:
1. Martyna Tytoń,
2. Gabriela Mazur,
3. Kinga Milczarek,
chłopcy:
1. Szymon Machaj,
2. Nikita Velko,
3. Patryk Wójciak,
Drużynowo:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 Szczawnica w składzie: Nikita Velko, Dmytro Velko, Michał Bieniek, Anhelina Hryshko.
2. Szkoła Podstawowa nr 1 Rabka – Zdrój w składzie: Patryk Wójciak, Krzysztof Bochacik, Martyna Tatoń, Gabriela Mazur.
3. Szkoła Podstawowa Grywałd z składzie: Tomasz Kołek, Jakub Ciesielka, Michał Sobkowiak, Kinga Milczarek.

W kategorii Igrzyska Młodzieży:

Dziewczęta:
1. Małgorzata Szkarłat,
2. Magdalena Ziętasz,
3. Aleksandra Andruszko,
Chłopcy:
1 Jeremi Pastwa,
2. Janusz Gabryś,
3. Andrzej Turski,
Drużynowo:
1. Szkoła Podstawowa nr 11 Nowy Targ w składzie: Jeremi Pastwa, Szymon Tarłowski, Jakub Stopka, Helena Bartoszko.
2. Szkoła Podstawowa nr 1 Szczawnica w składzie: Janusz Gabryś, Małgorzata Szkarłat, Tymoteusz Dębski, Mateusz Wiercioch.
3. Szkoła Podstawowa Grywałd w składzie: Magdalena Ziętasz, Michał Opyt, Aleksandra Andruszko, Mikołaj Karkoszka.

W kategorii Licealiada:

dziewczęta:
1. Nadia Draus,
2. Emilia Sobkowiak,
3. Natalia Prearce,
chłopcy:
1. Kajetan Kowalczyk,
2. Bartłomiej Paternoga,
3. Jakub Skalany.
Drużynowo:
1. ZSO1 Nowy Targ w składzie: Kajetan Kowalczyk, Jakub Skalny, Maciej Styrylski, Piotr Wojtas.
2. ZS Rabka – Zdrój w składzie: Nadia Draus, Maciej Obajtek, Bartłomiej Puzia, Leon Mirek.
3. LO Rabka Zdrój w składzie: Bartłomiej Paternoga, Kacper Sutor, Franciszek Nowak, Igor Wasilewski.

Materiały prasowe, r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wer17:22, 21 listopada 2023
Oleńko, Krościenko nad Dunajcem to Podhale, natomiasat Krościenko Wyżne to Podkarpacie, gdzieś koło Krosna.
Ola20:24, 20 listopada 2023
Przecież Krościenko, to chyba na Podkarpaciu?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas