"Edukacja dla Bezpieczeństwa" (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
20°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
05.12.2023, 20:17 | czytano: 1410

"Edukacja dla Bezpieczeństwa" (zdjęcia)

Były strzały, pierwsza pomocy, wirtualna strzelnica, nauka zasad bezpieczeństwa BLOS. Zakończyła się kolejna edycja projektu "Edukacja dla Bezpieczeństwa", realizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Projekt ten skupiał się na rozwijaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności z zakresu proobronności, mających na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i przygotowanie uczestników do potencjalnej służby wojskowej. W projekcie uczestniczyły szkoły podstawowe i licealne z Zakopanego oraz okolic, cywile, klasy mundurowe. Wyjątkowa koncepcja szkoleń została wysoko oceniona przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Dzięki współpracy z nauczycielami przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa powstał wartościowy program edukacyjny z którego chętnie skorzystały palcówki edukacyjne. Program szkolenia skupiał się zarówno na aspektach teoretycznych, jak i praktycznych, obejmując zasady bezpieczeństwa, postawy strzeleckie, budowę broni oraz strzelanie z broni bojowej i sportowej.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej, gromadząc liczne grupy uczestników, reprezentujących różne środowiska. Udało się przeszkolić blisko 700 osób, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat.

Uczestnicy podczas 19 spotkań przepracowali łącznie wiele godzin szkoleniowych i wystrzelali 8000 sztuk amunicji, zdobywając przy tym wiedzę z zakresu obsługi pistoletu i karabinków bojowych GROT, BERYL wykorzystywanych w polskich formacjach wojskowych. Mogli również porównać je również z klasycznym karabinem AK-47. Wszystkie szkolenia prowadzone były z przestrzeganiem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Doświadczona kadra instruktorska dbała o prawidłowy przebieg zajęć, a uczestnicy mieli okazję nabyć nowych umiejętności pod nadzorem specjalistów. Część szkoleń była prowadzona z ratownikami medycznymi, instruktorami ZHR i TG Sokół. Szkolenia odbywające się na zakopiańskiej strzelnicy prowadziła kadra instruktorska Tatra Shooting.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej udało się skutecznie zrealizować cele projektu. Dotacje oraz pomoc merytoryczna przyczyniły się do zwiększenia skali działań i ich efektywności.

Projekt Edukacja dla bezpieczeństwa współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem.

Źródło: Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo w Zakopanem, r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Denzel Woker17:14, 6 grudnia 2023
Powinni zrobić strzelnice darmowe w każdej gminie gdzie każdy chłop i młody chłopak mógł by się szkolić pod okiem instruktorów. Bo w razie konfliktu to oni pójdą na wojnę bez jakiegoś
konkretnego szkolenia w strzelaniu i obsłudze broni. A dodatkowo każda taka strzelnica powinna mieć magazyn gdzie każdy obywatel mógł by trzymać swoją broń i z niej korzysta na strzelnicy. W razie czegoś każdy by miał broń pod ręką z takowego magazynu. Ludzi mieli by broń pod ręką w razie wojny nie mając na nią pozwoleń bo znajdowała by się w magazynie/
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas