Nowotarska orkiestra dęta z wizytą u maluchów (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Jabłonka
Clouds
19°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
23°
Wiatr: 0.972 km/h Wilgotność: 38 %
Rain
20°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 42 %
Rain
24°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
18°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 47 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
26.01.2024, 13:14 | czytano: 1091

Nowotarska orkiestra dęta z wizytą u maluchów (zdjęcia)

NOWY TARG. Trwający wciąż w polskiej tradycji okres kolędowania, to świetna okazja nie tylko do spotkań, ale i do nauki. Już po raz kolejny muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu gościli w murach Przedszkola Sióstr Serafitek. Wspólne śpiewy to jedno, ale prócz tego przedszkolaki mogły same spróbować sił, by z różnych instrumentów "wycisnąć" dźwięki. Kto wie? Może spośród nich będą kiedyś muzycy orkiestry?

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
- Na początku zagraliśmy "Przybieżeli do Betlejem". Dzieci z nami bardzo ładnie i głośno śpiewały - relacjonuje kapelmistrz Marcin Musiak. - Potem była prezentacja rodzin instrumentów dętych drewnianych i dętych blaszanych.

Następnie wybrzmiała kolęda "Anioł pasterzom mówił" przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych, które dostały dzieci. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z batutą, czy buławą - przyrządami dzięki którym kapelmistrz nadzoruje grających muzyków. Można było też dotknąć i spróbować zagrać na sakshornie altowym i tenorowym, spróbować dmuchnąć w tubę, zrozumieć jak działa saksofon i dowiedzieć się dlaczego flet trzyma się w poprzek.

I choć to tylko krótkie kolędowanie, to wnieść może wiele radości i pożytku dla młodych ludzi.

Ale bynajmniej to nie ostatnie spotkanie z "dęciakami", ponieważ już w najbliższą niedzielę (28.01.) będzie można przy akompaniamencie nowotarskiej dętej wyśpiewać radość Bożego Narodzenia w szczytnym celu – zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie do Państwowej Szkoły Muzycznej na godzinę 18:00, podczas którego chcemy zebrać pieniądze na leczenie spokrewnionej z naszą saksofonistką Wioli Gil, która toczy bój z glejakiem. Moc atrakcji gwarantowana.

Piotr Twardowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas