Snowboard znów opanuje Białkę Tatrzańską! - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Czarny Dunajec
Clear
18°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
18°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
20°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
17°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
29.01.2024, 12:03 | czytano: 1940

Snowboard znów opanuje Białkę Tatrzańską!

Oscyp Snowboard Contest, czyli najstarsze i największe zawody snowboardowe w Polsce odbędą się tradycyjnie na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej w sobotę, 3 lutego.

Impreza wzorem ubiegłych lat podzielona zostanie na dwie części: Oscypek, czyli konkurencje dla najmłodszych oraz Oscyp, czyli rywalizację na przeszkodach pomiędzy najlepszymi freestyle’owcami w naszym kraju. Ogłoszony na ten rok układ zróżnicowanych przeszkód zagwarantuje wysoką widowiskowość, co na pewno zadowoli kibiców.


Oscyp i Oscypek odbędą się w ciągu jednego dnia, w sobotę 3 lutego 2024 roku. Zmagania rozpoczną się rano, a ostatnie konkurencje rozegrane zostaną późnym popołudniem, już po zmroku. Tory przejazdów zostaną umiejscowione przy dolnej stacji wyciągów w ośrodku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Dzięki temu każdy będzie mógł swobodnie śledzić poczynania zawodników. Sportowe zmagania komentować będą doświadczeni prowadzący czyli Maciej “Stachu” Stasiak oraz Mateusz “Zwierzu” Małysa.

Pierwsi na linii startu ustawiać się będą najmłodsi zawodnicy (2015 i młodsi), którzy w ramach Oscypka zmierzą się w mini slalomie. Kilkudziesięciu małych snowboardzistów podzielonych na kategorie wiekowe będzie zmagać się o jak najlepszy czas przejazdu po specjalnie dla nich przygotowanym torze. - Cieszymy się z niesłabnącego zainteresowania Oscypkiem. Co roku lista startowa zapełnia się w ekspresowym tempie i frekwencja jest w zasadzie stuprocentowa. Potwierdza to nasze obserwacje, że zainteresowanie snowboardingiem po kilku chudszych latach wraca i coraz więcej młodzieży sięga po tę formę sportu i rekreacji. W czasach wszechobecnej cyfryzacji czasu wolnego naszych dzieci to naprawdę budujące - zauważa współorganizator zawodów Łukasz Kosmowski z Burton Polska.

Gdy już czasy przejazdów wszystkich 60 młodych zawodników zostaną zliczone, uwaga kibiców przeniesie się na snowpark, gdzie rozpoczną się zmagania profesjonalnych snowboardzistów. Na oscypowym snowparku zobaczymy zarówno wschodzące gwiazdy polskiej sceny snowboardu, jak i doświadczonych weteranów, którzy niejednokrotnie mieli okazję reprezentować nasz kraj za jego granicami. Pojawią się olimpijczyk Michał “Brelok” Ligocki, legenda polskiego snowboardingu Wojtek “Gniazdo” Pawlusiak czy też stały bywalec Oscypa i zwycięzca programu Masterchef Mateusz “Zielony” Zielonka. Dorośli jak zawsze zmierzą się wyłącznie w kategorii freestyle, a dodatkowo przyznana zostanie nagroda dla najlepszej zawodniczki (Best Girl). W tym roku organizatorzy postawili na zróżnicowanie toru przeszkód - do dyspozycji będą zarówno wymagające rury, jak i skocznia z możliwością lądowania w kąt, czyli tzw. “corner”. Wszystko zaprojektowane tak, aby zapewnić zawodnikom jak największe pole do pokazania swoich umiejętności i kreatywności, a kibicom zagwarantować wspaniałe widowisko. - W Oscypie nie chodzi tylko o wynik sportowy, ale głównie o atmosferę wielkiego święta naszej wspólnej pasji. To obecnie jedyna impreza, podczas której spotykają się najważniejsi snowboardziści z całego kraju, niezależnie od stażu czy zaangażowania w karierę zawodniczą. Przyjeżdżamy do Białki aby wspólnie dobrze się bawić i sprawdzić, jak ma się poziom polskiej sceny snowboardowej - zapewnia Rafał Wielgus, współorganizator Oscypa.

Wczesnym popołudniem, gdy starsi zaprezentują już swoje umiejętności w ramach głównego konkursu, na tor powrócą dzieciaki (2012 i młodsi) by zmierzyć się w kategorii Junior Snowpark.Tutaj do dyspozycji będzie mniejsza skocznia oraz płaski “t-box”. Dla tych młodzików, którzy będą potrzebowali bardziej zaawansowanych przeszkód udostępniona zostanie także część toru z rywalizacji dla dorosłych zawodników.

Późnym popołudniem, już po zmroku, sportowe zmagania zakończy najbardziej widowiskowa część, składająca się z dwóch wyzwań - Galaxy Ice Jibb oraz VARTA Best Trick. Podczas pierwszego etapu, dorośli uczestnicy oraz najodważniejsi juniorzy zmierzą się na wyjątkowej, lodowej przeszkodzie niespodziance. W drugiej konkurencji uczestnicy będą starali się wykonać najtrudniejszą technicznie, a jednocześnie najbardziej widowiskową sztuczkę.

Gdy wszyscy zawodnicy zakończą już swoje przejazdy nastąpi rozdanie nagród. Każdy z najmłodszych biorących udział w zmaganiach otrzyma dyplom potwierdzający udział w Oscypku oraz upominki od firmy Burton. Na najlepszych zawodników, we wszystkich kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Poza sportowymi emocjami i wspaniałym snowboardowym widowiskiem kibice mogą liczyć na różne atrakcje oraz konkursy z nagrodami, które prowadzone będą przez całą sobotę w miasteczku zawodów. Cały dzień na stoku umili muzyka serwowana przez dj-ów, a na głodnych tradycyjnie czekać będzie oscypek z grilla. Zapraszamy do odwiedzenia Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej 3 lutego i wspierania wszystkich, małych i dużych snowboardzistów.

Więcej informacji o zawodach i zapisach do Oscypka można znaleźć na profilach społecznościowych Oscypa: https://www.facebook.com/oscypcontest oraz https://www.instagram.com/oscypcontest/. Zapraszamy do śledzenia.

Materiały prasowe, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas