Wielkopostne rekolekcje na zakopiańskiej "Górce" - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
186 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 93 | 186 %
09.02.2024, 17:22 | czytano: 642

Wielkopostne rekolekcje na zakopiańskiej "Górce"

ZAKOPANE. Ojciec Maciej Konenc, pracujący "na Górce" zachęca do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Dom Rekolekcyjnym Księży Jezuitów przy ul. Ks. Kaszelewskiego.

"Witam serdecznie Moi Drodzy.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Podobnie jak wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku proponuję Wam w czasie okresu Wielkiego Postu 2024 rekolekcje w życiu codziennym. Zapraszam do uczestnictwa tych Wszystkich, którzy już dobrze wiedzą o co chodzi w tym czasie Wielkiego Postu jak i rekolekcjach; a szczególnie gorąco witam tych, którzy po raz pierwszy chcą włączyć się w te rekolekcje i zmierzyć się z sobą samym w tym szczególnym, błogosławionym czasie. Napisałem „zmierzyć się”, bo pewnie tak będzie, znając charakter tych dni postnych, jak i rekolekcji, kiedy pragniemy podjąć pracę nad sobą przy pomocy Łaski Bożej a nie tylko za pomocą naszych ludzkich sił. Będzie się to wiązało właśnie ze zmaganiem się. Tutaj bardzo ważna uwaga, szczególnie dla tych, którzy trochę się boją czy podołają, że to zmaganie zawsze połączone jest ze zwycięstwem,
z sukcesem. A jakże bardzo tego sukcesu wszyscy pragniemy – prawda? Kto z nas nie chciałby zwyciężyć? Sukces i zwycięstwo gwarantuje nam sam Pan Jezus, który cierpiał, umarł i zmartwychwstał. Po Jego zmaganiu nastąpiło zwycięstwo Zmartwychwstania, do którego i nas zaprasza.

W czasie naszych rekolekcji, starać się będziemy dostrzegać obecność Ducha Bożego w historii naszego życia, w doświadczeniach, jakie stały się naszym udziałem, aby uświadomić sobie, że Bóg był i jest i nadal będzie obecny w naszym życiu. Przez swojego Ducha, Bóg kieruje naszym życiem. Szczególnie ważne w tym czasie będzie dla nas Słowo Boże, pisane pod natchnieniem Ducha Świętego, ono będzie nas prowadzić, będzie naszym Przewodnikiem. Do Słowa będziemy stosować nasze życie. Na każdy dzień będą zaproponowane treści do przemodlenia. Nie należy tych tekstów czytać dla "ciekawości treści" ani wyprzedzać czytaniem poszczególnych dni rekolekcyjnych. Każdy dzień będzie miał swoje rozmyślanie, swój rytm. Można będzie powtarzać proponowane treści czy ćwiczenia, dla ich pogłębienia a przede wszystkim dla umocnienia swojej relacji z Bogiem i przyjęcia Jego zaproszenia do relacji z Nim.

Spotkania nasze odbywać się będą na żywo w kościele „na Górce” w Zakopanem we wszystkie poniedziałki Wielkiego Postu, po Mszy św. o 18.00. Będą one nagrywane i udostępniane na stronie internetowej, może je będzie odsłuchać w dowolnym czasie. Pierwsze spotkanie będzie we wtorek 13.02 przed środą popielcową. Gdyby, ktoś się „spóźnił”, to można do tych rekolekcji dołączyć w każdym czasie.

W tych dniach Wielkiego Postu zapraszam także do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej a także Gorzkich Żali. Te nabożeństwa są bardzo wartościowe w tym czasie i mogę przynieść wielkie korzyści duchowe dla nas.

Teksty do rozważań, do modlitwy, można będzie pobierać z naszej strony internetowej (https://gorka.jezuici.pl/) z zakładki „kościół”. Tam też będą umieszczane wprowadzenia do modlitwy a także nagrania ze spotkań na żywo. Zachęcałbym, aby napisać na adres z ubiegłych lat wielkipost2013@gmail.com i zostaną one wysłane na skrzynkę e-mailową.

Owocnych rekolekcji i umocnienia relacji z Bogiem w tym błogosławionym czasie Wielkiego Postu 2024 życzy Wszystkim Uczestnikom - o. Maciej Konenc SJ"

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas