Urodziny Witkacego - na początek warsztaty dla dzieci (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
20.02.2024, 13:11 | czytano: 1289

Urodziny Witkacego - na początek warsztaty dla dzieci (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Będziemy próbować ożywić materię jaką jest zwykły papier. Będziemy próbowali się nauczyć, co można z niego zrobić przy pomocy tylko dwóch dłoni - zdradza temat warsztatów w Atelier Witkacego Adam Walny, który poprowadził zajęcia.

Adam Walny / Fot. Marcin Szkodziński
Adam Walny / Fot. Marcin Szkodziński
39. urodziny Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza oraz 139. urodziny patrona teatru rozpoczęły się od warsztatów dla najmłodszych. W Atelier Witkacego na dzieci czekał reżyser, lalkarz, scenograf - Adam Walny.

- Dzisiaj mamy grupę młodszą, ale to nie znaczy, że temat będzie infantylny. Warsztaty nazywają się “Istnienie w dłoni”. Podejmiemy próbę ożywienia materii jaką jest zwykły papier. Będziemy próbowali się nauczyć, co można z niego zrobić przy pomocy tylko dwóch dłoni. Jak go ożywić, jakie ma cechy, jak może z przedmiotu stać się podmiotem na scenie. Kiedy ten podmiot zaczyna swoje niezależne życie na warunkach scenicznych i studyjnych - opisuje Adam Walny. - Moment, w którym dzieci zauważą, że bryła, którą tworzą z papieru przestanie być tworzona, zależy od dzieci. Przedmiot zyska swoją samodzielność - dodaje.

W kolejnym dniu warsztatów przekaz będzie już zmieniony, bo grupa warsztatowa będzie starsza. W ruch pójdzie już nie tylko papier, ale także nici i kije, dzięki którym powstać mają kukły.

Adam Walny na urodziny teatru przyjechał do Zakopanego przede wszystkim, aby wystawić dwa spektakle. Dzisiaj (20 lutego) o godz. 17 w Atelier Witkacego zobaczyć będzie można spektakl “ O jednym takim, co nie lubił siebie”, a w środę 21 lutego dużą formę teatralną “Noe”.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas