Wysoka cena za zdrowie małej Marysi Białońskiej, ale pieniędzy przybywa - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 32 %
Rain
13°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
14°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
05.03.2024, 13:25 | czytano: 2312

Wysoka cena za zdrowie małej Marysi Białońskiej, ale pieniędzy przybywa

Marysia jest zaledwie 7-letnią dziewczynką z Bańskiej Niżnej, której choroba odbiera jeden z najważniejszych zmysłów, jakim jest wzrok.

Lekarze zdiagnozowali u dziewczynki chorobę oczu. Cierpi ona na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Jest to schorzenie prowadzące do stopniowej utraty wzroku, aż w końcu do jego całkowitego zaniku. U dziewczynki diagnozę postawiono całkiem niedawno, jednak choroba stale postępuje i oczy Marysi działają z dnia na dzień coraz gorzej. Istnieje jednak nadzieje na uratowanie dziewczynki od całkowitej utraty wzroku, mianowicie terapia genowa, którą oferują lekarze z Poznania. Koszty leczenia są kolosalne, ponieważ jak podają rodzice dziewczynki przewidywane 3 miliony złotych, wzrosły jeszcze bardziej. Według podanego kosztorysu leku od producenta, który rodzice Marysi otrzymali w styczniu kwota wynosi ponad 1 580 000 zł za jedno oko. Lek podać można już teraz, jednak brakuje na niego pieniędzy. Czas na zebranie kwoty ucieka, za wzrok dziewczynki nieodwracalnie pogarsza się każdego dnia, już teraz dziewczynka nie widzi po zmierzchu, co utrudnia jej samodzielne poruszanie się.

Po otrzymaniu diagnozy rodzice Marysi szybko zaczęli szukać pomocy wśród internautów, powstała zbiórka na platformie siepomga.pl, gdzie opisana jest historia dziewczynki, informacje o postępie zbiórki i pojawiające się co kilkanaście minut wpłaty. Pomoc w zebraniu odpowiedniej kwoty podjęli również użytkownicy portalu Facebook, gdzie założona została publiczna grupa Pomóż zobaczyć więcej – Licytacje dla Marysi Białońskiej. Codziennie dodawane są kolejne przedmioty, które użytkownicy licytują w komentarzach, aby finalnie cała kwota trafiła na rzecz zbiórki Marysi. Również na tym samym portalu powstała strona Pomóż zobaczyć więcej – Marysia Białońska, gdzie co parę dni publikowane są posty na temat prowadzonych wydarzeń na rzecz zbiórki oraz kwot jakie udaje się zebrać na kiermaszach, w puszkach i zbiórkach publicznych.

Wiele wydarzeń odbędzie się w nadchodzący weekend w podhalańskich miejscowościach - kiermasze w Szaflarach, czy zawody narciarskie w Małym Cichem, to zaledwie parę z nich.Jeszcze tylko do jutra zgłaszać można się do zawodów narciarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych o Puchar Stacji Narciarskiej Małe Ciche. Zawody, z których dochód zasili zbiórkę na rzecz Marysi odbędą się mimo pogody - stacja zostanie specjalnie na ten dzień otwarta.


Więcej informacji na temat zawodów i zapisów w dziale Co Gdzie Kiedy

Opracowała: Weronika Karnafel
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas