Pasja podróżowania. Najpierw Żukiem, potem Lublinem (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ
Rain
12°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
13°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
13°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
15°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
03.05.2024, 14:49 | czytano: 3119

Pasja podróżowania. Najpierw Żukiem, potem Lublinem (zdjęcia)

Przygoda podróżowania starymi samochodami zaczęła się 2014 gdzie grupa przyjaciół wystartowała w swoim pierwszym rajdzie Złombol do Hiszpanii. Wtedy startowali samochodem marki Żuk z oryginalnym silnikiem benzynowym– całą wyprawę relacjonowaliśmy na naszym portalu.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Rok później pojechali z misją charytatywną do Mołdawii, dokąd udali się z pomocą dla biednych dzieci z przedszkola polskiego pochodzenia. W następnych latach były już mniejsze wyprawy po Polsce.

To była trudna decyzja - Żuk został sprzedany, ale pasja do podróżowania nadal została.

Michał i Dana postanowili kontynuować przygody i zakupić nowy pojazd. Decyzja została bardzo szybko podjęta i zakupiony został pojazd marki Daewoo Lublin. Samochód został kupiony w Nowym Targu i jest z 2003 roku z silnikiem diesla Andoria. Lublin został dostosowany aby nim mogły również podróżować 7-letnia Gabrysia i 5-letni i Antoś. Dzieci bardzo polubiły podróżowanie tzw. Lublinkiem i w tamtym roku przejechali nim ponad 7 000 km bez większych awarii. Samochód posiada tylko podstawowe wyposażenie czyli radio i wspomaganie kierownicy. Lublin nie posiada klimatyzacji, ani elektrycznych szyb - za to ma duży bagażnik.

W roku 2023 rodzina Guzików zwiedziła brzeg polskiego morza oraz wystartowali w Rajdzie Koguta z Oławy do Stegny. Największą jednak przygodą była rodzinna wyprawa z Nowego Targ do Albanii. Cała przygoda trwała 15 dni, przejechali ponad 3500 tys km odwiedzając takie kraje jak Węgry, Serbia, Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia I Hercegowina oraz Słowacja. We wrześniu 2023 roku jeszcze wystartowali w Rajdzie Kantyny z Krakowa w Bieszczady.

W roku 2024 w planach mają kolejne przygody.

Pod koniec maja wystartują w rajdzie Koguta, który odbędzie z Oławy na Mazury do miejscowości Mrągowa. Jest to rajd rodzinny więc jedzie cała rodzina Dana i Michał z dziećmi Gabrysią i Antosiem. Ekipa Lublinka postanowiła również włączyć się w pomoc dla Tadzia Frączka który choruje na rzadką wadę genetyczną. Organizatorzy rajdu przekażą dodatkowe środki na konto Fundacji Tadzia.

Największą przygodą będzie wyprawa w rajdzie Złombol do Norwegi. W planach jest przejechanie przez Niemcy, Danie, Szwecję do Norwegii.

Złombol to rajd charytatywny i 100% środków uzbieranych jest przekazywana na domy dziecka. Każda ekipa musi uzbierać 3 000 złotych od darczyńców dlatego proszą o pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Dla osób którą chcą wesprzeć domy dziecka i wpłacić pieniądze dodajemy link na SiePomaga.

Oferowane jest również dla darczyńców miejsce reklamowe na samochodzie. Szczegóły na FB na profilu Lublinkowe Wyprawy.

Patronem wyjazdów jest Podhale24.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Smok19:29, 3 maja 2024
Jeden z lepszych dostawczaków jakie jeździły po polskich drogach...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas