Przestrzenne kolaże w duchu upcyklingu (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
13.05.2024, 17:09 | czytano: 502

Przestrzenne kolaże w duchu upcyklingu (zdjęcia)

NOWY TARG. W Ratuszu jeszcze do środy 15 maja oglądać można asamblaże Gabriela Szyrszenia. Nowotarski artysta specjalizujący się w pracy w betonie i żywicy tym razem pokazał swoje twórcze stylizacje w formie kolaży.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Gabriel Szyrszeń jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. F. Modrzewskiego. Technik odlewniczych uczył się w Anglii, a po powrocie do Nowego Targu - od lat prowadzi pracownię rzeźbiarską i odlewniczą. Swoje przestrzenne dzieła - scenografie, aranżacje wnętrz rzeźby - tworzy w technice narzutowej. Zajmuje się także małymi formami - tablicami, makietami, czy statuetkami.

- Asamblaże to połączenie różnych form i materiałów. To daje nieskończone możliwości wyrażania swojej wizji, a każda praca jest przygodą i odkrywaniem nowych połączeń - wyjaśnia. Jego prace oglądać można także w pubie "Plama".

Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych - w tym ubiegłoroczny udział w Projekcie Muzeum - wystawie zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Krakowie.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Maniek20:01, 15 maja 2024
Czyli jak skończył Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, wnioskuję, że nie skończył żadnych studiów artystycznych, żadnego liceum plastycznego? Czyli jest samoukiem uczącym się technik odlewniczych w Anglii. Czy to znaczy, że jest artystą? Chyba tak - tzw. ludowym?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas