Basia w nowotarskiej bibliotece czyli spotkanie z Zofią Stanecką (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Zakopane
Rain
16°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
16°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
16°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
16°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
15.05.2024, 18:21 | czytano: 672

Basia w nowotarskiej bibliotece czyli spotkanie z Zofią Stanecką (zdjęcia)

NOWY TARG. W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła jedną z najbardziej popularnych pisarek dla dzieci - Zofia Stanecka. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak powstaje książka, a także skąd biorą się pomysły na stworzenie fabuły i bohaterów. Pisarka odkryła arkana swojego warsztatu literackiego oraz pokazała jak ważną rolę w procesie twórczym stanowi wyobraźnia i kreatywne myślenie, a także nasze otoczenie.

zdj. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
zdj. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
W trakcie części warsztatowej spotkania dzieci wraz z autorką wspólnie stworzyły postać bohatera, a następnie swoje własne prace plastyczne „Bądź, kim tylko zechcesz”. Pisarka zaprezentowała również krótkie przedstawienie kukiełkowe, przybliżając postacie Basi i Taty.

Spotkanie zakończyło wpisywanie przez pisarkę dedykacji i autografów do książek przyniesionych przez najmłodszych czytelników.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu „Wiosenne metamorfozy” i jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Nowy Targ pochodzących z Funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Nowym Targu .

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas