Znakomity występ zakopiańczyków na 19. Mistrzostwach Europy Masters Non-Stadia - Madera - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
25°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
72 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
29.05.2024, 14:21 | czytano: 390

Znakomity występ zakopiańczyków na 19. Mistrzostwach Europy Masters Non-Stadia - Madera

Madera i Porto Santo były areną zmagań najlepszych zawodników kategorii masters w konkurencjach poza stadionowych. Mistrzostwa Europy non – stadia rozgrywane były w następujących konkurencjach: biegi górskie, biegi przełajowe, 10 km i półmaraton na szosie, nordic walking oraz chód sportowy. Na starcie Mistrzostw stanęło 1091 zawodniczek i zawodników z 29 krajów, wśród nich nie mogło zabraknąć znakomicie spisujących się w tym sezonie w chodzie sportowym zakopiańczyków Małgorzaty i Leszka Behounek.

Nasi reprezentanci kolejny raz potwierdzili świetną dyspozycję i wracają z Mistrzostw z pięcioma medalami. Małgorzata Behounek wywalczyła brązowy medal w kategorii K-60 w wyścigu na 10 km, natomiast Leszek Behounek zdobył złote medale w kategorii M-60 w chodzie na dystansie10 km i 20 km. Do dorobku indywidualnego dołożył także dwa srebrne medale za rywalizację drużynową. Wspólnie z Tomaszem Lipcem oraz Sebastianem Karpińskim zajęli 2 miejsce na 10 km i 20 km przegrywając tylko z reprezentacją gospodarzy, Portugalią.Ten rok jest rokiem przełomowym dla zakopiańczyków. Po zmianie dyscypliny sportowej z biegów w których przez lata zdobyli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski Masters w biegach górskich, na szosie, na stadionie i w hali na chód sportowy nasi zawodnicy spisują się równie znakomicie. W tym roku mają już na koncie 8 medali Mistrzostw Europy Masters oraz 2 medale Mistrzostw Polski Masters. Przed nimi kolejne szanse na powiększenie swojego dorobku medalowego, bowiem na początku lipca wystąpią w Mistrzostwach Polski Masters we Włocławku, a w sierpniu najważniejsza dla mastersów i największa impreza lekkoatletyczna na świecie (organizatorzy spodziewają się około 6 tysięcy zawodników) Mistrzostwa Świata Masters w Goeteborgu.Mat. Prasowe, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Kibic18:05, 30 maja 2024
I właśnie to jest prawdziwy sport. Świetne wyniki, fantastyczne małżeństwo. Ludzie których należy stawiać jako wzór dla innych, a nie wykreowane przez media pseudo gwiazdeczki. Pani Małgosiu i Panie Leszku jestem Waszym zagorzałym kibicem.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas