Otwarcie lata w Krośnicy (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Zakopane
Clouds
18°
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
18°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
70 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
17.06.2024, 16:57 | czytano: 967

Otwarcie lata w Krośnicy (zdjęcia)

Otwarcie lata w Krośnicy było wypełnione atrakcjami. Gwiazda wieczoru kabaret „Śleboda” dał rewelacyjny popis dobrego humoru. Na imprezę przybyli licznie mieszkańcy, niezależnie od wieku oraz ich goście.

Na scenie amfiteatru wystąpiły urocze dzieciaki z przedszkola „Pienińskie Skrzaty” oraz zespół „Małe Pieniny”, działający przy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz miejscowym Związku Podhalan. Zaprezentował się również znany - już nie tylko na Podhalu - kabaret „Śleboda” z Białego Dunajca.

Sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Animatorki prowadziły kącik plastyczny m. in. z malowaniem twarzy, były także dmuchańce, najprawdziwsze Alpaki oraz konkursy sprawnościowe, a więc: wbijania gwoździa, lania wody do tarczy i strzelania z łuku.

O coś dla ciała zadbały nieocenione panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krośnicy, które przygotowały słodki poczęstunek. Na ich stoisku był duży wybór ciast i ciasteczek. Nie zabrakło też grilla, gorącej grochówki, zimnych napojów i darmowej cukrowej waty oraz lodów.

Swoje stoiska mieli też leśnicy z Nadleśnictwa Krościenko nad Dunajcem oraz służby mundurowe: straż graniczna, policja i strażacy, a nawet Pieniński Bank Spółdzielczy.

Była też możliwość ufundowania cegiełki na rzecz OSP Krośnica. – Za to każdy z ofiarodawców dostawał drobny upominek na przykład ciekawe vouchery – mówi Bartłomiej Czechowski, naczelnik OSP Krośnica.

Jednym z ważniejszych punktów imprezy było ślubowanie na sztandar OSP. - Złożyli je młodzi chłopcy, nowo przyjęci do drużyny pożarniczej OSP Krośnica – podkreśla Bartłomiej Czechowski, naczelnik OSP Krośnica.

Organizatorem festynu było OSP Krośnica, a współorganizatorami: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, Koło Gospodyń Wiejskich z Krośnicy, sołtys i Rada Sołecka z Krośnicy, radni Rady Gminy, przedszkole Pienińskie Skrzaty oraz Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem na czele z wójtem Stanisławem Tkaczykiem.

Źródło: CKIS w Krościenku, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Maniek06:07, 18 czerwca 2024
Tam to sie bawią tylko
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas