Tymczasowy przystanek w Zakopanem zniknął, a znak został (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Czarny Dunajec
Rain
20°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
20°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
23°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
21°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
25°
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
22°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
2 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
18.06.2024, 11:03 | czytano: 782

Tymczasowy przystanek w Zakopanem zniknął, a znak został (zdjęcia)

Na ścieżce rowerowej do Kuźnic nie można jeździć rowerem. Co się dzieje z tymi znakami?

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
Podczas remontu ul. Przewodników Tatrzańskich prowadzącej do Kuźnic tymczasowy przystanek dla busów i taxi został stworzony na jednym z pasów jezdni naprzeciwko hotelu Murowanica. W związku z utrudnieniem na drodze w postaci stojących pojazdów ustawiono znak informujący o pierwszeństwie przejazdu samochodów zjeżdżających z góry. Ustawiono także znak informujący o końcu ścieżki rowerowej. Po wyznaczonej drodze dla rowerów piesi przechodzili wysiadając i wsiadając do pojazdu komunikacji zbiorowej.

Od kilku miesięcy postój busów i taksówek ponownie przeniesiono na plac obok pomnika “Prometeusz Rozstrzelany”, jednak znaki w miejscu tymczasowego postoju jak stały, tak stoją. Kierowcy mimo dwóch pasów jezdni są informowani o pierwszeństwie pojazdów nadjeżdżających z góry, a rowerzyści jadący w stronę Kuźnic są informowani o tym, że ścieżka rowerowa się kończy i mimo braku utrudnień mają zejść z roweru i prowadzić go po chodniku. Takiego znaku nie mają natomiast rowerzyści zjeżdżający ścieżką rowerową z Kuźnic w kierunku ronda in. Jana Pawła II, mimo iż poruszają się tą samą ścieżką, która jest zamknięta dla rowerzystów jadących pod górę.

e/r
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Rowerzysta16:58, 18 czerwca 2024
To jest właśnie myślenie zakopiańskich urzędników, co tylko za biurkiem siedzą :(
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas