14.03.2011, 20:05 | czytano: 671

Koszykówka. Nowotarska Piątka pokonała krakowską Koronę

Rozpoczęła się II faza rozgrywek w klasie chłopców . Zespoły zostały
podzielone na grupę walczącą o medale Mistrzostw Małopolski i grupę
walczącą o miejsca 7-11 . Drużyna UKS Piątka Nowy Targ w I rundzie rozegrała wyjazdowe spotkanie z KS Korona Kraków.

Bardzo trudny przeciwnik, ale jak mówi trener Polak - "na tym etapie nie ma już słabych" .

Nowotarżanie wygrali mecz 77:62 . Przewagę uzyskali w I połowie spotkania, druga połowa praktycznie na remis. Cieszy zwycięstwo, cieszy dobra zespołowa gra, cieszy również fakt, że trzech zawodników zdobyło ponad 10 punktów. Na swoim poziomie zagrali Maciek Trzcińśki (31 punktów) i Kamil Pierwoła (15 punktów). Coraz lepiej spisuje się Maks Senio (12 punktów), dobry mecz Konrada Burdyna (8 punktów).

W obronie trener Polak wyróżnił Szymka Szymańskiego, który otrzymał zadanie wyłączenia z gry lidera Korony Krystiana Idęcia. Wspomnieć trzeba wspaniały rzut za "3" Piotrka Leji równo z syreną kończącą III kwartę.

KS Korona Kraków UKS Piatka Nowy Targ 62:77 (14:19 , 8:17 , 20:17, 20:24)

UKS Piątka Nowy Targ: Kacper Bryniarski, Mikołaj Leja 2, Maksymilian Senio 12, Maciej Trzciński 31, Konrad Burdyn 8, Jan Żmuda 4, Piotr Leja 5, Szymon Szymański, Krzysztof Górowski, Arkadiusz Balakowicz, Kamil Pierwoła 15, Jakub Rokicki.