Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.576 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
4 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
06.10.2013, 21:02 | czytano: 2141

Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce (zdjęcia)

584 sportowców (288 zawodniczek i 296 zawodników) zgłoszono do Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkoatletyce, które odbyły się wczoraj Radomiu. Aby dostąpić tego zaszczytu musieli pokonać jeden z dwóch progów, wygrać swoją konkurencję w zawodach międzywojewódzkich lub uzyskać wyznaczone minimum wynikowe.

Nie było to łatwe, lekkoatletyka jest najpopularniejszym indywidualnym sportem. Mimo przenikliwego zimna i przelotnych opadów, poziom zawodów był wysoki. Ustanowiono trzy rekordy Polski: Mateusz Zabłocki AZS AWFiS Gdańsk rzucił oszczepem (600 g) na odległość 69.36 m (!), poprzedni rekord należał do Szymona Wróbla, wynosił 64.47 m; w pchnięciu kulą 3 kg Maja Ślepowrońska MKS Pułtusk uzyskała 15.88 m, poprzedni rekord 15.66 m od 22 lat należał do Agnieszki Ptaszkiewicz; w sześcioboju Patryk Baran uzyskał rezultat 3680 punktów.

Reprezentanci Województwa zdobyli trzy medale: złoty – sztafeta WKS „Wawel” Kraków w składzie Karolina i Agnieszka Barańska, Katarzyna Martyna i Oliwia Pilarska; srebrny medal na 100 m i brązowy na 100 m przez płotki Klaudia Siciarz z KS AZS AWF Kraków. Na czwartych miejscach ukończyła rywalizację Anna Niedbały WKS „Wawel” Kraków w pchnięciu kulą, Patryk Zym ULKS Fajfer Łapanów na 600 m i Tomasz Lampart SKS Kusy Kraków w biegu na 300 m przez płotki. Krzysztof Kosakowski, reprezentant UKS Gimpel” Nowy Targ, startował w pchnięciu kulą, zajął miejsce 13. Awans do Mistrzostw Polski Krzysztofa był dla trenera poruszającym wydarzeniem. W dniach 22-23.07.1986 r. w Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale, w biegu na 100 m startował Wojciech Kosakowski, tata Krzysztofa.

Wojciech Kosakowski, znany nauczyciel i trener narciarski, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, reprezentował SRKS „Gorce” Nowy Targ.

Gratulujemy obu panom.

Komentarz trenera Piotra Jabłońskiego

Brać udział w widowisku sportowym, które odbywa się na zadbanych, wykonanych z poczuciem estetyki urządzeniach sportowych, to ogromna przyjemność. Niewątpliwie do takich obiektów należy Stadion MOSiR w Radomiu. Osiem torów na całym obwodzie bieżni wykonanej z niebieskiego tworzywa „Mondo”. To już trzeci stadion w Polsce z niebieską nawierzchnią (Bydgoszcz, Mielec, Radom). Dwie trybuny z krzesełkami w kolorach błękitu, czerwieni i bieli. Pod trybuną „B” zaplecze do przeprowadzania rozgrzewek, bieżnia i inne wyposażenie lekkoatletyczne. Główna płyta ma naturalną nawierzchnię. Na czas Mistrzostw wyniesiono bramki do piłki nożne. Pas sztucznej trawy, o szerokości około 1.20 m, oddziela bieżnię od trybun. Służy do wycierania obuwia dla wchodzących na bieżnię i na boisko, blokuje wzrost chwastów w zakamarkach obiektu. Aby zapobiec zniszczeniu tartanu, przed meczami w piłce nożnej, rozkłada się wykładziny ze sztucznej trawy. Ogromny boczny stadion, który mógłby pomieścić drugie pełnowymiarowe boisko, przeznaczony jest do rozgrzewek i do treningów dla lekkoatletów i piłkarzy. Spełnia wymogi geodezyjne do przeprowadzania zawodów w rzutach młotem, dyskiem, w pchnięciu kulą. Dzięki temu możliwe jest ułożenie bezkolizyjnego programu minutowego, zawody z pełnym programem trwają krótko, wypełnione są treścią. Równolegle odbywają się konkurencje, których rozbiegi na głównej płycie mogłyby się ze sobą stykać lub krzyżować. Zawody wielodniowe w całości odbywają się na głównym obiekcie. Stadion spełnia wymogi konieczne do przyznania organizacji Mistrzostw Polski, a także imprez międzynarodowych. Po drugiej stronie ulicy jest jeszcze jedno boisko piłkarskie, na którym odbywał się, równocześnie z Mistrzostwami Polski, mecz w piłce nożnej. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Przewidujący projektanci, inwestorzy którzy wiedzieli czego chcą, umiejętność konsultacji z zainteresowanymi grupami sportowymi i z fachowcami. To widać - nie decydowały konotacje rodzinne czy też układy politykierskie - chodziło o prestiż Miasta i o radość zdrowych ludzi, powstał obiekt (2012 r.), z którego mieszkańcy mogą być dumni /.../

Cały komentarz publikujemy tutaj.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas