PM 10: 22 | 44 %
PM 10: 0 | 0 %
11.05.2014, 23:40 | czytano: 1767

Owocna sobota kolarzy KS Luboń Skomielna Biała (zdjęcia)

Zielona Góra gościła zawodników rywalizujących o punkty w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostw Polski juniorek młodszych i juniorów młodszych. Udane występy zaliczyli kolarze „Lubonia” Skomielna Biała.

Założeniem reprezentantów „Lubonia” było powiększenie w Zielonej Górze zdobyczy punktowej i plan został zrealizowany w 100%. W gronie juniorów młodszych Bartosz Dziadkowiec zajął 11 miejsce, Michał Bal był 13., a Jarosław Żur finiszował na 17 pozycji.

Bardzo dobrze spisały się również juniorki młodsze. Klaudia Bajołek uplasowała się na znakomitym 4 miejscu a Magdalena Utnicka była 15. Zgromadzone w ten sposób punkty niemal gwarantują już udział zawodnikom „Lubonia” w finale imprezy, który w tym roku rozegrany zostanie na Dolnym Śląsku. W Zielonej Górze znakomicie pokazali się również inni reprezentanci skomielniańskiego klubu. Maciej Biedrończyk w wyścigu młodzików po pasjonującym finiszu wywalczył miejsce na najwyższym stopniu podium. W tej samej kategorii Dawid Bala był 16. Zawodniczki „Lubonia” praktycznie zdominowały wyścig w kategorii Kobiety Open. Zwyciężyła Agnieszka Bal, która z ogromną przewagą samotnie minęła linię mety. Na 3 pozycji finiszowała Kaja Karkula, która jednocześnie została tryumfatorką kategorii juniorek. Na 3 miejscu w gronie juniorek uplasowała się natomiast Klaudia Demkowska.

Niemal w tym samym czasie w Zdzieszowicach miała miejsce kolejna odsłona Bike Maratonu. Podczas tej imprezy bardzo dobrze spisali się nieco starsi reprezentanci „Lubonia”. Arkadiusz Traciak był 29 open co dało mu 14 miejsce w kategorii M3. Mateusz Sanetra uplasował się na 80 pozycji open (29 miejsce w M2) natomiast Sławomir Szkaradnik zakończył rywalizację na 139 miejscu open (47 pozycja w M2). Kolejna edycja Bike Maratonu już 24 maja w Wałbrzychu.
Pozostaje pogratulować wszystkim zawodnikom osiągniętych rezultatów i życzyć równie owocnych występów.