PM 10: 13 | 26 %
PM 10: 14 | 28 %
03.06.2014, 21:57 | czytano: 1756

KS „Luboń” Skomielna Biała na Szlaku Solnym (zdjęcia)

Pierwsza edycja tegorocznej odsłony Pucharu Szlaku Solnego rozegrana została 1 czerwca w Golkwicach koło Wieliczki. Na wymagającej fizycznie trasie, dodatkowo rozmiękczonej sobotnim deszczem bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy „Lubonia” Skomielna Biała.

Rewelacyjnie jeżdżący w tym sezonie Maciej Biedrończyk znów pokazał klasę pewnie wygrywając wyścig młodzików. Dawid Bala startujący w tej samej kategorii również wywalczył wysoką pozycję zajmując 7 miejsce. Nie gorzej poradziła sobie także Maja Latawiec, która uplasowała się na 5 pozycji w rywalizacji młodziczek. W silnie obsadzonym wyścigu juniorów młodszych Jarosław Żur sklasyfikowany został na 9 pozycji a Bartosz Dziadkowiec finiszował na 12 miejscu.

Wracający do wyścigów po chorobie Jakub Kościelniak zakończył zmagania na 19 pozycji. Udany występ zaliczyła również Magdalena Utnicka zajmując wysokie 6 miejsce w gronie juniorek młodszych. 6 pozycję wywalczył również Józef Rabski w rywalizacji Mastersów III. W nieco młodszej kategorii Masters I debiutujący w barwach „Lubonia” Leszek Świder zajął 12 miejsce. Startujący w kategorii Elita mężczyzn Jakub Surówka i Mateusz Karkula uplasowali się odpowiednio na 9 i 15 pozycji. Bardzo dobre 5 miejsce wywalczył Tomasz Bal w gronie Orlików.

Wiele emocji dostarczyły sympatykom „Lubonia” wyścigi kobiet. W kategorii Kobiety Open rewelacyjnie spisała się Agnieszka Bal, która „wjechała” na drugi stopień podium ustępując miejsca jedynie Monice Żur z 4F Racing Team (notabene wychowance KS „Luboń”). Bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Demkowska w wyścigu juniorek, która wywalczyła miejsce na trzecim stopniu podium. Kaja Karkula mimo przebitej opony dojechała do mety na 5 miejscu.

Tradycyjnie już na zakończenie zawodów rozegrane zostały wyścigi najmłodszych kategorii. W rywalizacji żaków 8 miejsce zajął Jakub Żaczek a Filip Sawina był 12. W gronie chłopców 8-10 lat Brajan Świder uplasował się na 7 pozycji a w najmłodszej kategorii chłopców do 7 lat miejsce na trzecim stopniu podium wywalczył Bruno Baścik. Bardzo dobrze radziły sobie również dziewczynki. Sabina Wierzycka po zaciętym wyścigu zajęła 2 miejsce w rywalizacji żaczek. W gronie dziewczynek 8-10 lat Magdalena Sawina sklasyfikowana została na 10 miejscu.

W ostatnim wyścigu dnia w kategorii dziewczynek do lat 7 wystartowały dwie reprezentantki „Lubonia” – siostry Maja i Iwa Karkula. Starsza z nich – Maja wywalczyła miejsce na trzecim stopniu podium a młodsza Iwa borykająca się ze spadającym łańcuchem dojechała do mety na 9 pozycji.