Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Jabłonka i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Snow
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
19.04.2016, 23:05 | czytano: 1051

Zwycięstwo załogi balonu PDC SALAMI

arch. Michała Adamowskiego

W Grudziądzu rozegrane zostały XIV Wielkanocne Zawody Balonowe. Wystartowało 26 załóg, w tym 17 z Polski, 6 z Litwy i 3 z Węgier. Była to pierwsza edycja z siedmiu zaplanowanych na rok 2016 zawodów zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski oraz rankingu pilotów polskich, z którego wyłaniana jest kadra narodowa na rok następny.

Z zaplanowanych pięciu lotów odbyły się cztery, podczas których rozegrano 15 konkurencji. W ostatecznej klasyfikacji załoga balonu PCD SALAMI w składzie: pilot Krzysztof Borkowski oraz załoga: Kacper Borkowski, Bogusław Gaura i Andrzej Białkowski, reprezentująca Aeroklub Nowy Targ, uzyskała największą ilość punktów i ostatecznie wygrała całe zawody.

Drugie miejsce zajął Rimas Kostiuskevicius z Litwy, wice mistrz Europy 2013, na trzecim uplasował się Mateusz Rękas z Tarnowa – reprezentant Polski w prestiżowych zawodach balonów gazowych o Puchar Gordonna Bennetta. Czwarte miejsce zajął Witold Filus, aktualny Mistrz Polski.

- Bardzo się cieszymy z tego rezultatu z kilku powodów. Udało nam się pokonać znakomitych pilotów startujących na sportowych balonach. Nasz balon jest balonem turystycznym, co jak się okazało, przy dołożeniu odpowiednich starań nie stanowi problemu, aby wygrywać również z najlepszymi. Kolejnym bardzo pozytywnym elementem jest fakt, że zaczęliśmy tegoroczną rywalizację o Puchar Polski z największą ilością punktów. Bardzo byśmy chcieli utrzymać taką formę i zakwalifikować się do Polskiej Kadry Narodowej na rok 2017 – komentuje Krzysztof Borkowski

Kolejne zawody balonowe, na które wybiera się załoga balonu PCD SALAMI, to Mistrzostwa Polski w długi weekend majowy w Krośnie. Następne zaplanowane są na sierpień (Nałęczów, Paczków, Włocławek) i wrzesień w Lesznie i Krakowie.

mat. prasowy
najnowsze informacje
komentarze
ceperka14:19, 20 kwietnia 2016
No proszę i ANT jest już nie klubem pilotów a baloniarzy. Gratulujemy balonom sukcesu - chociaż to chyba sukces PCD , a nie Klubu , a ANT przebranżowienia
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij