Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
10.06.2016, 09:00 | czytano: 1994

Podsumowanie Nowy Targ Road Challenge - pełne wyniki

W dniach 3-5 czerwca, na terenach Podhala, Spisza Polskiego i Słowackiego, dzięki wsparciu Miasta i Gminy Nowy Targ odbył się 3- etapowy wyścig kolarski - Nowy Targ Road Challenge.

 ETAP I

W piątkowe popołudnie na terenie Gminy Nowy Targ, rozpoczęły się zmagania w NTRCh, których inauguracja przybrała kształt jazdy indywidualnej na czas. Na starcie pojawiło się 124 śmiałków, w tym 8 kobiet. Na szczęście zawodników, zapowiadające się na horyzoncie deszcze obeszły trasę czasówki bokiem, pozwalając się cieszyć komfortem suchej szosy. Śmiałkowie zmagali się z czasówką ze Szlembarku pod Przełęcz Knurowską.


Podjazd o długości około 5km, ze średnim nachyleniem ~5% to nie lada wyzwanie. W nagrodę uczestnicy mogli podziwiać bajeczne widoki na Zalew Czorsztyński i Pieniny. Na dekoracji obecni byli z ramienia współorganizatora Wójt Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa oraz fundator pucharów na etapie I - Gospodarz Ochotnicy Wójt Stanisław Jurkowski. Dekorację umilał zespół góralski z Ochotnicy Dolnej. Najlepszym paniom nagrody od czołowej polskiej kolarki - Kasi Niewiadomej wręczał jej tata, Pan Stanisław Niewiadomy.


Wyniki w kategorii OPEN były następujące:

Kobiety:

1 Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)

2 Tatiana Jasekova (SVK - HUN mix team)

3 Katarzyna Brewinska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)


Mężczyźni:

1 Adam Wójcik (UKS Podwilk)

2 Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy)

3 Sebastian Druszkiewicz (IN MOGILANY CYCLING TEAM)

Żółtą koszulkę lidera założył zawodnik z Podhala, Adam Wójcik.

ETAP II

Drugi dzień zmagań na nowotarskiej etapówce był etapem królewskim, gdzie należało się spodziewać mocnej walki o koszulkę najlepszego zawodnika. Tym razem akcja przeniosła się w mniej znane rejony Podhala, leżące na terenach należących do Gminy Nowy Targ, Gminy Łapsze Wyżne oraz Słowacji. Start najdłuższego etapu miał miejsce w Krempachach. Wyścig prowadził przez wsie należące do Polskiego Spisza: Nową Białą, Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne, Niedzicę, Niedzicę - Zamek, Falsztyn, Łapszankę oraz Frydman. Od strony Słowackiej kolarze przemierzali szosy Spisskej Starej Vsi, Matiasovec, Spisskich Hanuśovec, Velkej Frankovej oraz Osturni. Do pokonania mieli 127 km i 2191 m przewyższenia oraz 4 wymagające podjazdy. Meta znajdowała się w malowniczo położonej miejscowości Dursztyn. Od samego początku rozpoczęły się ataki na pozycję lidera. Po kilkunastu kilometrach od peletonu odjechało 4 zawodników, a wśród nich jedni z faworytów Sebastian Druszkiewicz (mistrz Polski w jeździe na czas sprzed tygodnia) i Gabor Fejes z Węgier (wielokrotny mistrz swojego kraju). Zawodnicy ci rozdzielili między siebie zwycięstwa na 4 premiach górskich, jednak Adam Wójcik, który po wygranej czasówce jechał w koszulce lidera, 20 km przed metą dogonił uciekinierów. Mniej więcej w połowie dystansu, na Łapszance został ulokowany bufet, gdzie zawodnicy otrzymywali bidony z izotonikiem oraz lekkie przekąski (banany, arbuzy i drożdżówki). Na finalnym podjeździe do Dursztyna o zwycięstwo walczyła kilkuosobowa grupa, z której po pasjonującej walce, wygrał Adam Wójcik. Tym samym umocnił się on na pozycji lidera. Tuż za nim na metę wjechali zawodnicy Bike-RS WLKS BBC Krakus Czaja, Piotr Tomana i Bartłomiej Wojtanek.


U kobiet podium po etapie wyglądało następująco:

- Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)

- Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)

- Tatiana Jasekova (SVK-HUN mix team)


Zwycięzców drugiego etapu dekorował Wójt Gminy Nowy Targ - Jan Smarduch, który wyraził szczerą aprobatę dla tej kolarskiej imprezy. W dekoracji uczestniczyła też pani Sołtys wsi Dursztyn - Stanisława Sołys wraz z występującymi w roli hostess członkiniami Jej zespołu „Honaj”. Zawodnicy mogli podziwiać piękne, tradycyjne strojne spiskie, nieco odmienne od powszechnie znanych góralskich. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało dla kolarzy degustację grulowca i moskoli, który zniknął z talerzy w oka mgnieniu.


Etap III

W niedzielę miał miejsce końcowy etap zmagań kolarzy w Nowy Targ Road Challenge, który rozpoczął się spod nowotarskiego Ratusza. W asyście policji oraz kolumny motocyklistów peleton wyjechał z miasta na zachodnie tereny Gminy Nowy Targ. Z racji, że po wcześniejszych etapach różnice pomiędzy zawodnikami były kilkunastosekundowe można było się spodziewać zaciętej walki o zwycięstwo końcowe. Trasa tego etapu było duża łatwiejsza, niż dzień wcześniej, mimo to zawodnicy mieli do pokonania wymagający podjazd pod Bukowinę Osiedle, gdzie zlokalizowana była premia górska. To na niej miała się rozegrać decydująca walka o miano najlepszego „górala” Nowy Targ Road Challenge. Dwukrotnie na premii zwyciężył lider Adam Wójcik, jednak to jeden zdobyty przez Gabora Fejesa punkt zadecydował o jego wygranej w klasyfikacji górskiej, której sponsorem była Kotelnica Białczańska. W trakcie etapu co rusz następowała ataki na pozycję lidera, które Adam dzielnie odpierał. Czołowa dwunastka na krętych uliczkach Nowego Targu, przy zamkniętym ruchu, rozegrała pasjonującą walkę o zwycięstwo, której kulminacją był finisz na "kole" obok Miejskiej Hali Lodowej w Targu. Z grupy pewnie oderwał się Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy) i po mocnym sprincie wygrał trzeci etap wyścigu. Tuż za nim na kresce byli Bartłomiej Wojtanek i Dariusz Wojciechowski (ActiveJet). Adam Wójcik dojechał na 7 miejscu w grupie z pięciosekundową stratą i już pewne było, że koszulka lidera pojedzie z nim do domu. Oprócz wyróżnień indywidualnych, organizator przewidział wyłonienie najlepszych drużyn startujących w wyścigu. Po zakończeniu zmagań na podhalańskich szosach najlepszą drużyną na Nowy Targ Road Challenge okazała się rodzima ekipa IC PODHALE (Bartosz Sopata, Robert Bobka, Marcin Węgrzyn, Tomasz Koszarek, Bartłomiej Iskrzycki, Paweł Gąsior, Mateusz Małecki). Ceremonię dekoracji swoją obecnością uświetniła Pani Burmistrz Nowego Targ Joanna Iskrzyńska - Steg.


Wyniki 3.etapu Nowy Targ Road Challenge kobiety OPEN:

1 Katarzyna Brewinska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)

2 Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)

3 Tatiana Jasekova (SVK - HUN mix team)


Wyniki 3.etapu Nowy Targ Road Challenge mężczyźni OPEN:

1 Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy)

2 Bartłomiej Wojtanek (BIKE-RS WLKS Krakus BBC CZAJA)

3 Dariusz Wojciechowski (ACTIVEJET)


Końcowa klasyfikacja Górska Kotelnicy Białczańskiej:

1 Gabor Fejes (SVK - HUN mix team)

2 Sebastian Druszkiewicz (IN MOGILANY CYCLING TEAM)

3 Adam Wójcik (UKS Podwilk)

4 Łukasz Kunc (Thule-JMP)

5 Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy)


Klasyfikacja drużynowa:

1 IC PODHALE (Bartosz Sopata, Robert Bobka, Marcin Węgrzyn, Tomasz Koszarek, Bartłomiej Iskrzycki, Paweł Gąsior, Mateusz Małecki)

2 IN MOGILANY CYCLING TEAM (Sebastian Druszkiewicz, Roman Pietruszka, Patryk Wójcik, Michał Cwynar, Daniel Tylka, Mietek Berezik, Andrzej Małysa)

3 BIKE-RS WLKS Krakus BBC CZAJA (Piotr Tomana, Bartłomiej Wojtanek, Mateusz Poręba, Marcin Poręba)


Klasyfikacja końcowa OPEN kobiet:

1 Klaudia Radziszewska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

2 Katarzyna Brewinska TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

3 Tatiana Jasekova SVK - HUN mix team

4 Anna Skalniak TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

5 Maria Hajnos Małecka IC PODHALE

6 Agnieszka Śpica Huzar Bike Academy

7 Magdalena Chmielewska Warszawski Klub Kolarski


Klasyfikacja końcowa OPEN mężczyzn:

1 Adam Wójcik UKS Podwilk

2 Gabor Fejes SVK - HUN mix team

3 Piotr Tomana BIKE-RS WLKS Krakus BBC CZAJA

4 Artur Sowiński GKS Cartusia Kartuzy

5 Bartłomiej Wojtanek BIKE-RS WLKS Krakus BBC CZAJA

6 Artur Korc OPONEO MOTORSPORT

7 Łukasz Kunc Thule - JMP

8 Robert Bobka IC PODHALE

9 Mariusz Kusidło Dar Bud Team

10 Dariusz Wojciechowski ACTIVEJET


Sukces organizacyjny, wysoki poziom rywalizacji, przebieg tras oraz ich zabezpieczenie pozwala wierzyć, że za rok przy wsparciu Gminy oraz Miasta Nowy Targ ta sportowa impreza znów się odbędzie. Z racji, że wyścig ten pokazał nieodkryte dla kolarzy z innych części kraju i Europy tereny można mieć nadzieję, że powrócą oni na podhalańskie szosy.


Organizator Tatra Cycling Events dziękuje:

1. Miastu i Gminie Nowy Targ za wsparcie i współorganizację całego przedsięwzięcia

2. Gminie Ochotnica Dolna za współorganizację pierwszego etapu

3. Kotelnicy Białczańskiej za wsparcie techniczne i ufundowanie nagród w klasyfikacji górskiej oraz na poszczególnych etapach

4. Partnerom wyścigu, bez których jego organizacja nie stałaby na tak wysokim poziomie: Baseny Termalne Gorący Potok, Piekarnia Piotr Żarnecki, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe, Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji, Zakład Utylizacji Odpadów IB Sp. z o.o., MCSiR, Stacja Paliw Maxmil, JMP Sports Wear, Gaspol Energy, Leclerc, Predman s.c. - dystrybutor odżywek Maxmim, Lodziarnia Żarneccy, PCD Salami, Zbigniew Steskal.

5. Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu za profesjonalne zabezpieczenie

6. Strażakom z OSP Knurów, Ochotnica Górna, Krempachy, Dursztyn, Nowa Biała, Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne, Łapszanka, Niedzica, Frydman, Waksmund, Trute, Morawczyna, Pyzówka, Dział, Odrowąż, Bukowina Osiedle, Harkabuz, Raba Wyżna, Sieniawa za pomoc w zabezpieczeniu tras.

7. Ratownikom Medycznym z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego za opiekę medyczną

8. Wolontariuszom Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu

9. Swoim przyjaciołom za pomoc dniami i nocami...


Tekst organizator Tatra Cycling Events

Zdjęcia Krzysztof Garbacz

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij