Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 89
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clear
16°
Wiatr: 2.628 km/h Wilgotność: 89
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.06.2016, 18:00 | czytano: 1277

Trial: Niesmak i protesty

- Od wody nikt się nie rozpuścił. Nie pierwszy i nie ostatni raz rywalizujemy w deszczu i nie powinno się anulować wyników. Tym bardziej, iż 95% zawodników ukończyła zawody przed nawałnicą - mówili Rafał Luberda.

 Oberwanie chmury z wyładowaniami atmosferycznymi trwały pół godziny podczas niedzielnej rundy mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy młodzików i kobiet w trialu, które rozgrywane były w Krzeszowicach. Ściana wody sprawiła, iż sędziowie anulowali drugą pętlę niedzielnego wyścigu.

- Spotkało się to z protestami zawodników, bo 95% jeźdźców zdążyła dojechać do mety przed nawałnicą - mówi Rafał Luberda. - Wszyscy z grupy A. Jako ostatni stratowali Europejczycy i sędzia główny tych zawodów postanowił anulować wyniki drugiego okrążenia. Nasi sędziowie poszli tym tropem, co spotkało się z niezadowoleniem zawodników i protestami. Pozostał niesmak i niezadowolenie.

Zarówno w sobotę (piata runda) jak i w niedzielę (szósta runda) zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle, na których usytuowanych było 12 odcinków jazdy obserwowanej. Na trasie zobaczyliśmy ponad 140 zawodników, w tym 50 z zagranicznymi licencjami.

- Sekcje były trudne, wymagające, tym bardziej, iż jechano non stop - mówi Rafał Luberda. - Dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu AMK Gorce Nowy Targ. Grupę A wygrał nowotarżanin Gabriel Marcinów, który aktualnie reprezentuje barwy innego klubu, ale na kolejnych miejscach byli nasi zawodnicy - Michał Łukaszczyk i młody Jan Gąsienica Daniel. Ja wygrałem grupę B przed Sebastianem Cyrwusem i Hajdukiem. W grupie C najlepszy był Ryncarz, a na drugiej pozycji uplasował się, wracający do wielkiej formy, Tomasz Siaśkiewicz. Pojechał bardzo ładnie.

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij