Sporty walki: Kolejne seminarium Kishin Juku na Podhalu - podhale24.pl
Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 13.14 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
86 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 43 | 86 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
20.10.2016, 09:00 | czytano: 2171

Sporty walki: Kolejne seminarium Kishin Juku na Podhalu

Z okazji 10-lecia Szkoły Walki Yamabushi w dniach 15 i 16 października odbyło się kolejne seminarium Kishin Juku w szkole podstawowej w Ostrowsku, a patronat nad imprezą objął minister sportu Pan Jarosław Stawiarski.

 Zajęcia prowadził twórca stylu Kishin Juku Shuhan Makoto Kojima który przyleciał z Tokio, a jego asystentem był Kyoden-Dairi Salur Onural, który przyleciał z Londynu, by również wziąć udział w treningach. W sobotę do południa zajęcia dla starszych uczniów prowadził Shuhan Kojima, młodsi adepci mieli okazję prócz treningów posłuchać opowieści o samurajach, oraz sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych, rzut „shiriken” (gwiazdki do rzucania) w której otrzymali dyplomy oraz medale. W drugiej części zajęcia prowadzili przybyli goście, odbył się trening Karate Shotokan prowadzony przez Sensei Romualda Wojnicza. W tym samym czasie pod przewodnictwem Shihan Krzysztofa Raźnego odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie ju-jitsu do którego przystąpiło 5 osób. Egzamin zdali i automatycznie mianowani zostali na wyższe stopnie Sensei Aleksander Kozieł 5 dan, Sensei Jerzy Knutelski 2 dan, Sensei Jan Nowicki 2 dan, Sensei Angelika Rowińska 2 dan, oraz Sensei Sebastian Westrych 1 dan.

 

Drugiego dnia ( niedziela) zajęcia również prowadzone były w dwóch grupach starsi trenowali Kishin Juku a młodsi prócz ju-jitsu mieli możliwość postrzelać z karabinków ASG.

Mimo, że seminarium się już zakończyło to nie koniec treningów z Shuhan Makoto Kojima, gdyż został on w naszym regionie do czwartku i prowadzi treningi Kishin Juku dla adeptów Szkoły Walki Yamabushi jak i dla uczniów Prywatnej Szkoły Średniej im. prof. Venuleta w Nowym Targu.

 

1 miejsce
Paweł Otrębiak
Patrycja Jastrzębska
Tomasz Jachymiak
Aleksandra Sciałowicz
Kinga Magiera
Bartłomiej Topór

2 miejsce
Maja Szewczyk
Patryk Pajerski
Bartek Jachymiak
Fabian Antoniewicz
Bartosz Kryska
Krystian Łowicz

3 miejsce
Łucja Maciaszek
Stefan Chmenia
Piotr Kryska
Szymon Klimczak
Iza Repa
Martyna Kobylarczyk

Tekst i zdjęcia Sebastian Westrych

Zobacz więcej na

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Bolo09:06, 21 października 2016
Gratulacje dla organizatorów, Patronat ministerstwa to jest coś!!!
Jola16:37, 20 października 2016
Ok impreza Moje dzieciaki wybawiły się świetnie. Gratulacje zdobytych pasów
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas