Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
19°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 52
Clouds
15°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
20.12.2016, 08:05 | czytano: 1778

Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbył się IX Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu, organizowany corocznie przez Szkółkę Piłkarską Górale.

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn (kategoria trampkarz - rocznik 2002-2003). Rozlosowano dwie grupy w których rywalizowano systemem "każdy z każdym".

I tak w grupie "A" znalazły się drużyny: Górale I Nowy Targ, LKS Szaflary, Watra Zawoja, KS Zakopane. W grupie "B" los skojarzył ze sobą drużyny: Górale II Nowy Targ, Sokół Słopnice, FAM Poprad oraz Albertus Kraków.

Z każdej z grup do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Pierwszą parę półfinałową utworzyły Watra Zawoja i FAM Poprad. Lepsi okazali się zawodnicy Watry, którzy ograli Słowaków 2:0 i awansowali do finału. Tam zmierzyli się z już po raz drugi tego dnia z drużyną LKS-u Szaflary. O ile mecz grupowy zakończył się pewnym zwycięstwem 3:1 Zawoi, o tyle w finale trampkarze z Szaflar postawili trudne warunki i w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1.
Dogrywka również długo nie przynosiła rezultatu i kiedy wszyscy szykowali się już na serię rzutów karnych piłkarze Szaflar w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę, która zapewniła im zwycięstwo w całym turnieju.
W meczu o trzecie miejsce Sokół Słopnice wygrał z Popradem 2:0.

Organizatorzy przyznali wiele nagród indywidualnych. Królem strzelców został zawodnik Górali I Nowy Targ-Kacper Korczak. Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Sowę z LKS-u Szaflary. Wybrano również po jednym najlepszym zawodniku z każdej drużyny. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Petryla (Górale I), Jakub Bigos (GóraleII), Józef Król (Szaflary), Kacper Borzęcki (Zakopane), Dominik Magera (Poprad), Wojciech Mirek (Sokół), Marcin Surzyn (Watra Zawoja), Kacper Niemiec (Albertus).

Władze Szkółki Piłkarskiej Górale pragną serdecznie podziękować wszystkim rodzicom młodych zawodników, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc przy organizacji turnieju oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody rzeczowe. A byli to: Burmistrz Miasta Nowego Targu-Grzegorz Watycha, Justyna Chowaniec - Eurobank (Oddział Nowy Targ, Rynek), Stanisław Waksmundzki-Zakład Pralniczy, Karcma u Borzanka, Borzęccy Włókno, Pub Hokejowy, Jan Gluc - Piekarnia Domino, Rafał Kacica - ROB-CAR Autohandel.

Piotr Worwa, oprac. wo/ fot. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij