Poniedziałek, 14 czerwiec 2021, Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Zakopane i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
15°
Wiatr: 17.82 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 93 %
24.10.2018, 10:58 | czytano: 1733

Członkowie nowotarskiego IPA na turnieju piłkarskim w Holandii

W dniach 8 do 12 października policjanci - członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region w Nowym Targu brali udział w 36th World Police Indor Soccer Tourbament w Holandii.

Są to Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej. W tym roku w rywalizacji wzięły udział 202 drużyny liczące razem ponad 2 tysiące osób.

Drużyna piłkarska, w której składzie byli policjanci z KPP Nowy Targ oraz KPP Myślenice rozpoczęła mistrzostwa bardzo uroczyście od parady wszystkich drużyn podzielonych na państwa, z których przyjechały. Polskę reprezentowało 6 drużyn.

Następnego dnia odbyły się pierwsze mecze fazy grupowej wśród drużyn podzielonych na 4 kategorie: kobiety, mężczyźni, 35+ oraz 45+. Nowotarska drużyna startowała w kategorii mężczyzn i zaprezentowała się godnie na arenie międzynarodowej, zaciekle walcząc o każdy centymetr boiska i każdą piłkę ostatecznie zajmując 5 miejsce na 8 drużyn w grupie tracąc w 7 meczach zaledwie 5 bramek.

W Fazie grupowej drużyna IPA Nowy Targ zmierzyli się z drużynami z Niemiec, Belgii, Rumuni, Ukrainy, Francji oraz egzotycznego Rhode Island.

W przerwie zawodnicy zwiedzili Amsterdam a tam między innymi stare miasto i stadion legendarnego Ajaxu a także Holenderskie miasteczko Groenlo gdzie odbywał się turniej.

Jak podkreśla Przewodniczący Regionu IPA - Mateusz Kapołka - udział nowotarżan w tak wielkim i uznanym turnieju stanowił nie tylko olbrzymie wyzwanie, ale również wielki zaszczyt.

mat. prasowe
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij