Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 44
Clouds
18°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 44
Clouds
17°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 44
Clouds
18°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 45
Clouds
17°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 44
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.11.2018, 21:00 | czytano: 1825

Hokej: PHL: Zepsute urodziny

fot. Adamowski Michał

AKTUALIZACJA (zdjęcia) Dokończono mecz z pierwszej kolejki, który został przerwany z powodu mgły po pierwszej tercji przy stanie 1:0 dla Podhala.

Wtedy Toruń sprawiał lepsze wrażenie. Świetnie rozgrywał przewagi, miał też „setki” (Minge dwie i Dołęga), ale to górale objęli prowadzenie, a gola w zdobył Jaśkiewicz spod niebieskiej linii. Krążek nim zatrzepotał w siatce, odbił się od słupka.

Oba zespoły wystąpił w składach z 14 września. Górale, po dwóch miesiącach, rozpoczęli drugą tercję w przewadze. Nie wykorzystali jej, podobnie jak chwilę później podwójnej. Gdy jeden z torunian powrócił już na taflę Dziubiński będąc zza bramką dostrzegł w korytarzu międzybulikowym Wielkiewicza, a ten pokonał Spesznego. To była tercja „Szarotek”, które stwarzały mnóstwo sytuacji bramkowych i często po składnych akcjach. Przyjezdni sporadycznie kontratakowali i stworzyli jedną sytuację godną odnotowania.

Trzecia tercja rozpoczęła się od napory gości. W 45 minucie Dutka odepchnął kij przeciwnika, który dość długo leżał na tafli pod bramką Odrobnego i sędzia podyktował karnego, a Oriechin go wykorzystał. „Szarotki” odpowiedziały 6 minut później po szybkiej kontrze. Strzał Różańskiego został obroniony, ale dobitka Koskiego była już do pustej bramki. 55 minucie Karczocha w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Chwilę później Jaśkiewicz uderzył spod niebieskiej linii, krążek odbił się od bandy, wyszedł przed bramkę i odbił się od łyżwy Spesznego przekraczając linię bramową.

 

-- To moja pierwsza bramka zdobyta od…bandy -mówi autor dwóch goli, Oskar Jaskiewicz. - Podeszliśmy odpowiedzialnie do meczu, bo ważne były trzy punkty. Odskoczyliśmy teraz od rywala na kilka punktów. Jak straciliśmy bramkę to rywal od razu ruszył na nas. Trener jednak kazał nam grać swoje i realizować założenia. Trzecia bramka uspokoiła nas i zapędy torunian.

Dzisiaj mam urodziny i będę je długo pamiętał - twierdzi Jurij Czuch. - 11 lat jestem przy hokeju i nie spotkałem się z sytuacją, by meczu nie rozpoczynać od stanu 0:0, w dotyku od kary i jeszcze w tych samych składach co przed dwoma miesiącami. Dwie części to mogą być w piłce nożnej. Druga tercja była zła w naszym wykonaniu, w dodatku łapaliśmy dziwne kary. W III tercji zabrakło nam skuteczności, bo mieliśmy sytuacje.

- Też po raz pierwszy spotkałem się tym, że trzeba grać od drugiej tercji. Stabilnie graliśmy. Bronimy lepiej. Obrońcy robią progres i to najważniejsze - powiedział Tomek Valtonen.

 

Zobacz więcej na

galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij