MMKS Podhale Nowy Targ - Legia Warszawa 4:7. Nowotarżanin stracił 4 zęby (zdjęcia) - podhale24.pl
12.11.2009, 00:27 | czytano: 1197

NOWY TARG. MMKS w zaległym meczu I ligi z Legią Warszawa został pokonany. Walka była zacięta - Przemysław Leśnicki podczas jednego ze starć stracił cztery zęby, a Władysław Bryniczka dostał karę meczu za zaatakowanie łokciem jednego z graczy Legii. Ta sytuacja wzburzyła kibiców.

Pierwszy gol padł w 3 minucie, gdy MMKS grał w przewadze. Neupauer trafił między słupki bramki Legii i nowotarżanie wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się z niego długo, bo T. Rostkowski 24 sek. później wyrównał wynik. W 8 min. Legia w zamieszaniu podbramkowym wpycha krążek do nowotarskiej bramki i wychodzi na prowadzenie. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, gdy nowotarżanie ponownie wyrównali po trójkowej akcji Woźniaka, Neupauera i K. Bryniczki oraz celnym strzale tego ostatniego.

W II tercji oba zespoły również prowadziły otwartą grę, lecz nowotarżanie zaczęli coraz częściej odwiedzać ławkę kar. I zemściło się to już w 27 min. podczas kary Neupauera, Plechawski dokładnie nagrał zza bramki do Grunwalda, a ten z najbliższej odległości nie miał problemów z umieszczeniem krążka pod poprzeczkę bramki MMKS-u.

W 27 min. kontuzji doznał napastnik MMKS-u Przemysław Leśnicki, który podczas jednego ze starć został trafiony kijem w twarz. - Jechałem po krążek przy bandzie, gdzie stał zawodnik MMKS-u i Legii. Widziałem jak Bogus podjeżdżał do mnie, więc wziąłem krążek, ale on chcąc podbić mi kija uderzył mnie prosto w zęby. Z czego dwa się mi złamały, dwa wyleciały. Dentysta dwa kolejne mi unieruchomił. Chciałem bardzo podziękować pani doktor Wróbel, że się mną zajęła. Dodatkową mam wargę w 2 miejscach przebitą - powiedział wyraźnie przytłoczony tym zdarzeniem Leśnicki.

Chwilę po tym zdarzeniu Michalski z MMKS-u mimo liczebnego osłabienia swojej drużyny zdobył w piękny sposób wyrównującego gola na 3:3. W 33 min. Bepierszcz stanął oko w oko z nowotarskim golkiperem, lecz uderzył mocno i niecelnie. Minutę później, gdy Neupauer odsiadywał kolejną karę - Plechawski strzelił drużynie ze Stolicy 4 gola. Neupauer w jakiś sposób zrehabilitował się za tamtą bramkę w 36 minucie, gdy dobił strzał Wł. Bryniczki spod niebieskiej linii. Na tablicy świetlnej był znów remis. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do gości, którzy wykorzystali podwójna przewagę i w 38 minucie po strzale spod niebieskiej po raz 5 pokonali Mrugałę. Po tej bramce w drużynie MMKS-u nastąpiła zmiana bramkarza. W II tercji MMKS dostał aż 28 minut kar (w tym 10 min. dla Cecuły), często bardzo kontrowersyjnych.

Od początku III tercji MMKS ruszył za przeciwnikiem i w pierwszej części tercji mógł przynajmniej 3 razy umieścić krążek w bramce gości. Zabrakło jednak szczęścia i trochę precyzji. Pod koniec meczu w 58 min. kontrowersyjną karę 5 min. + karę meczu dostał za rzekomy atak łokciem Wł. Bryniczka z MMKS-u. Za co kibice i trener gospodarzy mieli po meczu ogromne pretensje do sędziów spotkania. MMKS pewnie nie uniknie kary z WGiD, gdyż sędziowie odnotowali zdarzenie z korytarza między szatniami, gdzie jeden z kibiców odepchnął sędziego liniowego. Dobrze, że tylko na tym się skończyło, bo sytuacja wyglądała groźnie. MMKS musiał tym samym bronić się w osłabieniu, a Legia to wykorzystała zdobywając 2 gole i powiększając swą wygraną do 3 goli.

Stanisław Malkov trener UHKS „Mazowsze” Legia Warszawa:
Cieszę się, że trafiliśmy na dobrego przeciwnika. MMKS postawił nam twarde warunki. Nasza drużyna ten agresywny hokej wytrzymała i w końcu udało się nam odskoczyć w końcówce. Macie liczną i dobrą oraz perspektywiczną drużynę, z której będzie mieć niedługo pożytek Jacek Szopiński, który bardzo dobrze prowadzi tę drużynę.

Jacek Szopiński trener MMKS Podhale Nowy Targ:
Mecz nie był zły w naszym wykonaniu w porównaniu z tymi, w których zdarzało się, że graliśmy gorzej - a mimo to potrafiliśmy wygrywać. Ostatnio jednak zatraciliśmy gdzieś to wygrywanie. Niby gramy w miarę dobrze i poprawnie, ale przegrywamy. /.../ Cały czas nastawiam drużynę by grać ostro ciałem. Ale żeby unikać wejść z tyłu, czy łokciem. Niektóre faule były bardzo głupie i niepotrzebne, a niektóre wynikały z ferworu gry, których w moim odczuciu nie było. Sędzia jednak dziś nie był w najlepszej formie, bowiem za byle co - wyrzucał na karę. Potem to wygląda tak, że jeździmy na areny międzynarodowe i jesteśmy zdziwieni, że ktoś w nas wejdzie ciałem i sędzia nie daje kary. Natomiast, gdy hakujemy czy bijemy kijem to sędzia nas wyrzuca, a u nas tego nie ma. Za każde takie zagranie u nas nie ma kary i takie faule są puszczane i to nie tylko na I lidze, ale i w ekstraklasie. Musimy to w polskim hokeju zmienić. Niech sędziowie jadą i uczą się jak się gra w lidze rosyjskiej, czy zachodniej, gdzie są niesamowite walki ciałem i nie ma za to kary. /.../

MMKS Podhale Nowy Targ – Legia Warszawa 4:7 (2:2 ; 2:3 ; 0:2)
1:0 – Neupauer – Woźniak 02:40 (w przewadze)
1:1 – T. Rostkowski – Pawłowski 03:04
1:2 – Grunwald – Plechawski 07:39
2:2 – K.Bryniczka – Woźniak – Neupauer 09:57
2:3 – Grunwald – Plechawski – G. Rostkowski 26:23 (w przewadze)
3:3 – Michalski – Cecuła 28:15 (w osłabieniu)
3:4 – Plechawski – Grunwald 33:52 (w przewadze)
4:4 – Neupauer – Wł. Bryniczka 35:32
4:5 – Kran – G. Rostkowski 37:15 (w podwójnej przewadze)
4:6 – Plechawski – Bepierszcz 58:04 (w przewadze)
4:7 – Bepierszcz – Bogus 59:26 (w przewadze)

Sędziowali: T. Radzik – P. Radzik i J. Syniawa

Kary:
MMKS: 65 min. (w tym 10 min. dla Cecuły za niesportowe zachowanie oraz 5 min. + 20 min. i kara meczu dla Wł. Bryniczki za atak łokciem)
Legia: 12 min.

MMKS Nowy Targ: Mrugała S. ( od 37:15 Niesłuchowski) – Nenko, Mrugała R. Tylka, Leśniowski, Leśnicki – Wł. Bryniczka, Wróbel, Puławski, Kos, Szumal – Marek, Wcisło, Neupauer, Woźniak, Michalski – Cecuła, K. Sulka, Kmiecik, Zwinczak, K. Bryniczka.

Legia Warszawa: Strąk – Bogus, Bułanowski, Grzesik, Stajak, Bepierszcz – Kran, Wardecki, G. Rostkowski, Garbarczyk, Plechawski – Pawłowski, Niewiadomski, Grunwald, Wąsiński, T. Rostkowski