Czy warto trenować boks? Tego możesz nie wiedzieć (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Czarny Dunajec
Clouds
15°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
20°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
14°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
76 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 38 | 76 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
26.05.2023, 15:24 | czytano: 203

Czy warto trenować boks? Tego możesz nie wiedzieć (art. sponsorowany)

Boks to popularny sport, w którym dwaj zawodnicy walczą ze sobą przy pomocy pięści. Brzmi to brutalnie, ale rękawice bokserskie zapewniają ochronę, a pojedynki potrafią być niezwykle ekscytujące. Okazuje się, że trenowanie boksu wcale nie jest nudne czy niebezpieczne. Tylko czy faktycznie warto to robić? Jak rozpocząć przygodę z boksem?

Czy boks jest bezpieczny? Fakty i mity


Na temat boksu urosło wiele mitów. Jednym z nich jest rzekoma szkodliwość tego sportu. To prawda, że długotrwałe uprawianie boksu może powodować niewielkie uszkodzenia mózgu, ale z badań naukowych wynika, że występują one dopiero po ok. 20-30 latach regularnych walk. Amatorzy nie muszą się o nic obawiać, o ile stosują się do zasad bezpieczeństwa oraz posiadają dobre rękawice bokserskie i ochraniacze. Oczywiście w trakcie treningów i starć na ringu można nabawić się siniaków lub nawet podbitego oka, ale w praktyce takie kontuzje zdarzają się bardzo rzadko. Inne sporty walki są znacznie niebezpieczniejsze od boksu!


Najważniejsze argumenty za trenowaniem boksu


Istnieje wiele argumentów za trenowaniem boksu, a część z nich można zastosować także do innych dyscyplin. Sporty walki są o tyle nietypowe, że zapewniają ekstremalne doznania przy relatywnie niewielkim ryzyku. Przedstawiamy najważniejsze argumenty na rzecz trenowania boksu!


Lepsza kondycja fizyczna


Boks daje świetną motywację do regularnych treningów, które są niezbędne do zachowania organizmu w dobrej kondycji fizycznej. Zresztą same walki angażują niemal wszystkie grupy mięśni w ciele i choć zazwyczaj trwają one krótko, to są niezwykle męczące. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio zaplanować harmonogram treningów i nie przesadzać z ich intensywnością, przynajmniej na samym początku. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo – odwiedź sklep sportowy internetowy Sportano, żeby kupić niezbędne akcesoria bokserskie.


Sposób na zrzucenie wagi


Treningi bokserskie oraz rzeczywiste starcia na ringu są intensywne i męczące. Boks angażuje niemal wszystkie grupy mięśniowe w organizmie, przy czym szczególne znaczenie mają mięśnie rąk, klatki piersiowej, nóg oraz ud. Przekłada się to na zaskakująco szybkie tempo spalania kalorii. Szczegółowe wyliczenia zależą od wielu czynników, w tym od intensywności treningu, ale zasadniczo jest to od 500 do nawet 1000 spalonych kilokalorii na godzinę. Oczywiście w praktyce warto postawić na krótsze sparingi i zadbać o przerwy pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami, ale mimo to boks stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które myślą o zrzuceniu wagi.Metoda na wyładowanie stresu


Sporty walki są uważane za jedną z najskuteczniejszych metod wyładowywania stresu. Boks nie jest pod tym względem wyjątkiem – wiele osób trenuje go nie dla zdrowia czy przyjemności, a w celu odstresowania się po trudnym dniu. W trakcie sparingu nie przesadzaj z siłą ciosów, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportami walki. Zainwestuj w buty do boksu ze sklepu Sportano – to świetny sposób na poprawienie pracy nóg i zmniejszenie ryzyka upadku!


Silne emocje


Boks to emocjonujący sport. Przeżycia podczas walk da się porównać do uprawiania tradycyjnych sportów ekstremalnych. Sparingi i starcia na ringu zapewniają nagłe wyrzuty adrenaliny. To właśnie ona sprawia, że boks jest uzależniający, a wiele osób postanowiło związać z nim życie.


Boks to ciekawe hobby!


Ostatni argument zapewne nie przekona zbyt wielu początkujących, ale dla wielu doświadczonych bokserów jest on najważniejszy. Okazuje się, że boks jest po prostu ciekawym hobby, które stanowi doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu oraz nawiązanie nowych znajomości.


Czy warto trenować boks: podsumowanie


Boks to świetny wybór dla osób, którym zależy na intensywnych treningach oraz szybkim zrzuceniu wagi. Sparingi oraz ćwiczenia są wymagające, ale angażują niemal wszystkie mięśnie w ciele, co umożliwia osiągnięcie dobrej kondycji fizycznej. Boks sprawdza się też jako metoda na wyładowanie stresu oraz źródło wyrzutów adrenaliny. To wreszcie ciekawe hobby oraz pomysł na zdrową, aktywną pasję. Na co czekasz? Wybierz się do klubu bokserskiego i przetestuj argumenty za trenowaniem boksu na własnej skórze!
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas