Unihokej - juniorzy młodsi. II turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski - wyniki - podhale24.pl
17.01.2010, 18:45 | czytano: 719

W 13 sekund Jedynka straciła trzy bramki i przegrała mecz ze Skalnymi. Chwila dekoncentracji, przestój i po meczu, w którym Jedynka była lepszą drużyną. Wszystkie drużyny z tej grupy awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

UKS Skalny Nowy Targ – UKS Jedynka Nowy Targ 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

O meczu:
Mimo kategorii juniorskiej mecz godny telewizyjnych kamer. Szybkie akcje, liczne zwroty akcji, piorunujące tempo to dużo walki. Początek meczu wyrównamy. Jednak już w 4 minucie po kontrowersyjnym starciu na ławkę kar odesłany został Jędrzej Dzioboń. Była to kara pięcio minutowa. Jedynka mądrze się broniła wybijając piłeczkę zza plecy obrońców Skalnego. Kilka krotnie zagrozili bramce Florka (Skalny). W 15 minucie padła upragniona bramka gimnazjalistów "kościuszkowskich". Pięknym zwodem popisał się najczęściej wysyłany do boksu kar napastnik gości - Jędrzej Dzioboń, oszukał obrońcę po czym ulokował piłeczkę w siatce ! Ta tercje Jedynka wygrała 0-1.

W drugiej tercji Skalny szybko doprowadził do remisu, a zdobywcą bramki był Kowalczuk. Na odpowiedź Jedynki przyszło nam czekać 10 minut ! Podanie z wolnego Marcina Dziobonia wykorzystał Oskar Tynus.

III tercja była najciekawsza i najgorsza w wykonaniu Jedynki, a właściwie jej końcowe 13 sekund! W 43 minucie spotkania prowadzenie Jedynki podwyższył Michał Fryźlewicz efektywnym strzałem rodem ze "szwedzkich salonów". Cały mecz "jedynkowce" przeważali na boisku, stwarzali sobie wyborne okazje, aż nastała 44 minuta i 47 sekunda. Błąd zawodników Jedynki wykorzystał Krugiolka. Następnie wznowienie i kilka podań, i kolejna bramka. Minęły trzy sekundy kolejna...Jedynka musi z tego wyciągnąć poważne wnioski. Z drugiej strony dobrze, że się to teraz wydarzyło, a nie w finale MP. To powinno być ogromną lekcja dla tych młodych zawodników.

UKS Orkan Ludźmierz – UKS Jedynka Nowy Targ 3:10 (0:5, 1:4, 2:1)

Opis meczu:
Jedynka trochę załamana po wcześniejszej 13-sto sekundowej porażce z lokalnym rywalem wyszła na ten mecz. Grali już praktycznie dla zabawy. To był już całkiem inny mecz ! Wygrana Jedynki 10-3 . I znów Jedynka pokazała nam brak koncentracji w ostatniej minucie, w której w tym turnieju stracili już 5 bramek. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał goalkeeper Jedynki - Bartłomiej Pcion.

UKS Skalny Nowy Targ - UKS Orkan Ludźmierz 9-3 (1:1, 3:0, 5:2)