Psie piękności na wystawie w asyście uczniów ze Szkoły Rolniczej (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
21°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
05.07.2024, 16:56 | czytano: 2046

Psie piękności na wystawie w asyście uczniów ze Szkoły Rolniczej (zdjęcia)

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu w ramach współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce Oddział Zakopane, kolejny już rok z rzędu, czynnie uczestniczyła w pracach przygotowawczych oraz w pracach związanych ze sprawnym przebiegiem Wystawy Psów Rasowych.

arch. szkoły
arch. szkoły
Pomimo iż są już wakacje i czas wypoczynku to przyszli technicy weterynarii przyjechali specjalnie, aby przez trzy dni od 28 do 30 czerwca br. uczestniczyć w Krajowej Wystawie Psów Rasowych oraz X Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Zakopane – Czarny Dunajec.

Uczniowie pełnili funkcje gospodarzy i sekretarzy ringów – wypełniali dokumenty wystawowe, wzywali kolejne psy do wejścia na ringi, dbali o porządek i całość oprawy, witali sędziów oraz uczestniczyli w dekoracji zwycięzców Grup FCI i Best In Show. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas wystawy bardzo wzbogaciły doświadczenie zawodowe przyszłych techników weterynarii. Uczniowie mogli na własne oczy podziwiać psy przeróżnych ras z każdej grupy FCI, porozmawiać z hodowcami na temat pielęgnacji, użytkowości, charakteru i wszystkiego co dotyczyło wystawianych czworonożnych piękności. Biorąc pod uwagę, że przyjechali hodowcy z różnych krajów i obsada sędziowska też była międzynarodowa ogrom zdobytej wiedzy przyda się na pewno w wykonywaniu przyszłego zawodu. Nie zapominajmy także o wielkiej radości i satysfakcji z pracy przy tak pięknych psach. Oczywiście głaskanie i przytulanie po ocenach było jak najbardziej dozwolone i mile widziane. Dodatkowo uczniowie przepięknie prezentowali się w strojach regionalnych, co jeszcze bardziej podkreślało rangę tego wydarzenia.

O tym, że Wystawa Psów Rasowych to ciekawe wydarzenie niech świadczy fakt, iż uczniowie już zgłosili chęć udziału i pomocy w kolejnej edycji Wystawy w 2025 r.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas