Specjalnie dla kadetów - Gwiazdkowy Turniej Łuczniczy (zdjęcia) - podhale24.pl
Zakopane
Clouds
21°C
Clouds
21°C
Clouds
22°C
Clear
23°C
Clouds
21°C
Clear
19°C
Kartka z kalendarza
17.01.2025, 18:41 | czytano: 426

Specjalnie dla kadetów - Gwiazdkowy Turniej Łuczniczy (zdjęcia)

NOWY TARG. Nowy rodzaj broni poznawali i mierzyli się z nim kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży, uczestnicząc w organizowanym przez Szkołę Gwiazdkowym Turnieju Łuczniczym. Łuk bloczkowy to bowiem osobliwa konstrukcja, wyposażona w system bloczków i krążków wspomagających napięcie cięciwy.

arch. szkoły
arch. szkoły
Łuki do rąk kadeci brali już nieraz, bowiem co roku uczestniczyli w szkoleniach z ich użyciem. Były to jednak łuki rekreacyjne. Tym razem sensei Aleksander Kozieł postanowił zaznajomić mundurową młodzież z profesjonalnym łukiem bloczkowym, organizując wewnątrzszkolny Turniej, rozgrywany podczas kilku kolejnych zajęć z technik interwencji.

W Turnieju - dla zapewnienia absolutnego bezpieczeństwa - używane były łuki o słabej sile naciągu (do 20 funtów) i z gumowym grotem. Kadeci próbowali swoich sił, celując w czerwone kółko na worku wypełnionym trocinami. Strzała spadała na podłogę.

- Jak na pierwszy raz, jak na ich debiut w kontakcie z tym rodzajem broni - było fajnie - mówi mistrz i inicjator Turnieju. - Udział brało ok. 70 uczniów wszystkich klas. Łuk bloczkowy wymaga wprawy, ale niektórzy zdobywali sporą ilość punktów.

Medali fundowanych przez Szkołę też było sporo, bo uhonorowały one zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej z klas biorących udział w Turnieju:

Klasa III policyjna
1. Oskar Kujawiński
2. Wojciech Bafia
3. Kacper Bodziarczyk

Klasa III wojskowo-policyjna
1. Tomasz Chorąży
2. Nazar Zamai
3. Oliwia Biel

Klasa II wojskowa
1. Piotr Wróbel
2. Justyna Małkuch
3. Kinga Runo

Klasa II policyjno-pożarnicza
1. Wiktor Milaniak
2. Ilja Shaposhnikov
3. Daria Pacyga

Klasa I
1. Szymon Rusnarczyk
2. Gabriela Hędrzak
3. Michał Gryguś

źródło: szkoła. s/
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
11
05.2025
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
03
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
2
Piątek
Imieniny:Zygmunta, Atanazego, Anatola
Kliknij po więcej