Sukces Karoliny Klozyk w ogólnopolskim konkursie genealogicznym - podhale24.pl
Jabłonka
Clouds
16°C
Clouds
17°C
Clouds
16°C
Clouds
17°C
Clouds
16°C
Clouds
14°C
Kartka z kalendarza
03.06.2025, 10:26 | czytano: 271

Sukces Karoliny Klozyk w ogólnopolskim konkursie genealogicznym

Karolina Klozyk, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej, zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie w 4. edycji ogólnopolskiego konkursu genealogicznego "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Mała i Wielka Ojczyzna".

arch. szkoły
arch. szkoły
Uroczysta gala finalistów odbyła się 27 maja br. w Archiwum Narodowym w Krakowie. W wydarzeniu udział wzięli wyróżnieni uczniowie z całego województwa małopolskiego, ich rodziny, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Gratulacje finalistom złożyli m.in. dr Gabriela Olszowska - Małopolski Kurator Oświaty oraz prof. dr hab. Wojciech Krawczuk - Dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie.

Karolina przygotowała swoją pracę pod opieką nauczyciela, pana Łukasza Klozyka. Jej projekt genealogiczny wyróżnił się nie tylko starannością wykonania, ale także głębokim zaangażowaniem w poznanie historii własnej rodziny i lokalnej społeczności. W prezentacji znalazły się m.in. drzewa genealogiczne w dwóch wersjach - komputerowej i plastycznej, skany dokumentów archiwalnych, zdjęcia oraz opowieści rodzinne.

W tegorocznej edycji konkursu, która rozpoczęła się 18 września 2024 r., wzięło udział aż 684 uczniów z 370 szkół podstawowych z 16 województw. Prace oceniane były przez wojewódzkie komisje konkursowe, a w Małopolsce jedyne wyróżnienie trafiło właśnie do Karoliny - co jest ogromnym powodem do dumy dla całej naszej gminy!

Serdecznie gratulujemy Karolinie oraz jej opiekunowi - to wielkie osiągnięcie i wspaniały przykład, jak pasja do historii i odkrywania własnych korzeni może przerodzić się w sukces. Dziękujemy również rodzicom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie.

Życzymy Karolinie kolejnych sukcesów i niegasnącej ciekawości świata!

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
07
06.2025
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
13
06.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
5
Czwartek
Imieniny:Waltera, Bonifacego, Dobromira
Kliknij po więcej