Do źródeł państwowości polskiej - dzięki unijnym funduszom (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 03 maja
Imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
13°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
14.06.2010, 15:27 | czytano: 1734

Do źródeł państwowości polskiej - dzięki unijnym funduszom (zdjęcia)

KLIKUSZOWA. 45-osobowa grupa uczniów z Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego wraz z pięcioma opiekunami przebywała na wyprawie szlakiem Źródeł Państwowości Polskiej.

Zdj. Archiwum szkoły
Zdj. Archiwum szkoły
Pięciodniowa wycieczka w ramach projektu „Dziś moja szkoła - jutro moja przyszłość została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

We Wrocławiu uczniowie obejrzeli słynny obraz W. Kossaka i J. Styki Panoramę Racławicą, na Starym Mieście - gotyckie zespoły klasztorne, Ratusz oraz zespół kamienic z XIV- XVIII w., na Ostrowie Tumskim - gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela.

W drugim dniu zwiedzili Pałac i Park w Rogalinie oraz Zamek i Ogród Botaniczny w Kórniku, natomiast trzeciego dnia gimnazjaliści rozpoczęli zwiedzanie od Puszczykowa, w którym znajduje się Muzeum Arkadego Fiedlera. Następnie pojechali do Poznania, gdzie na Starym Mieście mogli podziwiać m.in. zespoły klasztorne, renesansowy Ratusz, Wagę Miejską, kamienice z wieków od XV do XIX w, przebudowane na barokowo klasycystyczne pałace, na poznańskim Ostrowie Tumskm - gotycką katedrę św. Piotra i Pawła, gotycką kolegiatę NMP, a w Śródmieściu - Teatr Miejski, Teatr Polski i Bibliotekę Raczyńskich,

Czwarty dzień uczniowie spędzili w Biskupinie, zwiedzając rezerwat archeologiczny, następnie Mysią Wieżę w Kruszwicy nad jeziorem Gopło oraz romański kościół św. Prokopa w Strzelnie. Dzień pełen wrażeń zakończyli w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, oglądając „Księżniczkę Czardasza”. W ostatnim dniu zwiedzili Gniezno, a w nim m.in. gotycką katedrę NMP ze słynnymi drzwiami, przedstawiającymi żywot św. Wojciecha.

Dzięki wycieczce, lekcje geografii, historii, sztuki, języka polskiego zyskały na swej atrakcyjności.

Zofia Strama - dyrektor gimnazjum, Lucyna Haza - koordynator projektu

Zdjęcia: Archiwum szkoły

Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas