Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
28.05.2011, 16:18 | czytano: 843

Nauczyciele piszą: Festiwal Nauki w gimnazjum w Rabie Wyżnej

Zdj. Archiwum szkoły

27 maja w Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II odbył się Festiwal Nauki, organizowany pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie przedstawili efekty realizacji projektu, którego tematem było „Jak zbudować ekologiczne miasto”, w formie prezentacji multimedialnej, broszur, zdjęć, ciekawych doświadczeń fizycznych i scenek proekologicznych.

Projekt realizowany jest pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w ramach programu „Aktywny w szkole - Aktywny w życiu”. Festiwal został połączony z finałem dwóch powiatowych konkursów: VII Międzygimnazjalnym Konkursem Fizycznym oraz IV Konkursem Biol-Chem. Tematem przewodnim pierwszego, w związku z trwającym rokiem Marie Skłodowskiej-Curie był „Atom nie tylko dla chemików” , a honorowy patronat nad konkursem objął starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber. Z kolei IV Edycja Konkursu Biol-chem obyła się z kolei pod hasłem „Spojrzenie z bliska na równowagę środowiska”, a patronowała jej prezes Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej Halina Szewczyk.

W festiwalu wzięli udział zaproszeni goście z przedstawicielami władz lokalnych, uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół powiatu nowotarskiego, społeczność lokalna i uczniowie gimnazjum.

Galeria zdjęć tutaj.

Wiesława Wiatrak
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij