Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka i okolice
Clear
10°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clear
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clear
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 58
Clear
12°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Clear
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 35
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
11.10.2011, 13:16 | czytano: 938

Uczniowie nowotarskiego ZSCKR na Pikniku Edukacyjnym Sokołowie Podlaskim (zdjęcia)

arch. szkoły

Na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim zorganizowany został Piknik Edukacyjny, w którym wzięły udział wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, w tym placówka nowotarska

- Przyszedł taki moment, że szkoły te chcą się ze sobą spotkać, chcą porównać swój dorobek - wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Marian Nowak.

Tematem przewodnim spotkania był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013. Wykonane przez szkoły wieńce dożynkowe nawiązywały do korzystania z tego programu.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu - Karolina Niemiec z I ZSZ, Małgorzata Niemiec i Mariola Duda z III TŻiGD przygotowali stoisko regionalne z pomocą Doroty Kościelniak.

- W Sokołowie Podlaskim okazale prezentował się wieniec dożynkowy z elementami PROW i regionalnymi, który wykonali uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu. Na naszym stole pyszniły się oscypki, moskole z masłem, kiełbasa z baraniny oraz jagnięcina bacowska wykonana wg specjalnej receptury przez Halinę Galas. Nie zabrakło również anegdot o naszej szkole, które gwarą góralską zaprezentowali uczniowie- Krystyna Stękała i Sebastian Pańszczyk - dodaje dyr. Nowak.

Uroczystość uświetnił koncert wykonany przez artystów Polskiej Opery Kameralnej. Były także występy zespołów szkolnych i Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Atrakcjami były konkursy i quizy organizowane również przez przedstawicieli szkół leśnych.

Opiekunami na pikniku byli Stanisław Buła oraz Dorota Kościelniak.

opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij