Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.10.2012, 19:32 | czytano: 632

SP w Podszklu - "Odblaskową Szkołą"

arch. szkoły

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W tym celu zaplanowaliśmy szereg działań wskazujących na to, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Wielu naszych uczniów dojeżdża do szkoły na rowerach. Dlatego też na lekcjach, jak i na kółku technicznym, dzieci uczyły się przepisów ruchu drogowego i odpowiedniego zachowania na drodze. Poznawały jak prawidłowo powinien być wyposażony rower.

Poprzez filmiki edukacyjne zrozumiały, iż dodatkowe elementy odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Poznaną teorię zastosowały w praktyce podczas wycieczki rowerowej do ,,Zbójnickiej Skały’’. Uczniowie klasy III i IV wyposażeni w kamizelki odblaskowe, kaski i ochraniacze wyruszyli w podróż szlakiem naszego patrona Jana Pawła II, który tutaj kiedyś wędrował i zachwycał się pięknem naszych krajobrazów (Pająków Wierch, Żeleźnica). Słoneczna pogoda, piękne widoki oraz ruch na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim wiele radości, a także przyczyniły się do poszerzenia wiedzy i umiejętności dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zdjęciu - dzieci prezentują zadania odblaskowej szkoły.

Krystyna Chowaniec SP w Podszklu
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij