Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.11.2013, 00:16 | czytano: 1823

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej (zdjęcia)

NOWY TARG. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu odbył się – pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, Krzysztofa Fabera - III Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Pierwsze miejsce zajął chór młodzieżowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Lipnicy Wielkiej.

Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, kształtowanie świadomości narodowej oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. W konkursie wzięła udział młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego.

Jury w składzie: Halina Sięka – przewodnicząca, Marcin Kudasik oraz Marcin Musiak pochwalili uczestników Konkursu i ich opiekunów za pomysłowość w aranżacji utworów oraz dobór odpowiedniego repertuaru. Podkreślono, że tegoroczny Konkurs stał na wysokim poziomie, dlatego tak trudno było wybrać zwycięzcę.

I miejsce w Konkursie zajął chór młodzieżowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Lipnicy Wielkiej, którego opiekunem jest Mirosław Smoleń. Drugie miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum w Sromowcach Niżnych, których przygotowywała Iwona Regiec, a trzecie miejsce wyśpiewali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce Zdroju, nad którymi opiekę sprawuje Anna Tokarczyk – Wróbel.

Przyznane zostały także wyróżnienia: dla uczniów Zespołu Szkół Prywatnych im. prof. Jana Venuleta prowadzonych przez Jakuba Mrugałę oraz Gimnazjum nr 1 z Rabki – Zdroju, w którym pieczę nad zespołem sprawuje Beata Michałek.

Fundatorem nagrody głównej – radioodtwarzacz CD – było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Sponsorami pozostałych nagród byli: firma MEG - Gąsior z Nowego Targu oraz Dyrektor i Rada Rodziców Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu. Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Powiatu Nowotarskiego.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij