Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.12.2013, 18:33 | czytano: 1547

"Lokomotywa" wjeżdża do Nowego Sącza, w obecności minister Małgorzaty Marcińskiej (zdjęcia)

mat. prasowe

NOWY SĄCZ. W budynku przy ul. Łokietka otwarta została placówka opieki nad najmłodszymi dziećmi. Żłobek z projektu "Lokomotywa" otwarty został w obecności wiceminister Małgorzaty Marcińskiej, która w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odpowiada za projekty unijne.

Trudna jest decyzja pozostawienia pod cudzą opieką dziecka w wieku od kilku miesięcy do trzech lat. Z drugiej strony - czasem taką decyzję wymusza sytuacja zawodowa. Starając się wyjść naprzeciw rynkowemu zapotrzebowaniu, a jednocześnie zachować rodzinne i ciepłe „elementy” opieki i wychowania, choć występującej pod szyldem instytucji – placówki żłobkowej, powstała myśl o projekcie „Troskliwi rodzice wracają do pracy – program stworzenia 5 żłobków w Małopolsce”.

Projektu unijnego, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który mimo problemów urzędowo-formalnych jest realizowany i to w szerokim zakresie. Autorem i kierownikiem projektu jest Dominika Stachańczyk. Organem prowadzącym jest Małopolskie Centrum Edukacji z dr inż. Rafałem Leśniakiem na czele, pionierem nowej jakości edukacji, przede wszystkim na naszym terenie. Dyrektorem Niepublicznego Żłobka w Nowym Sączu jest Marta Pierzga, osoba doświadczona w pracy z maluchami, z muzycznym i plastycznym przygotowaniem.

Małopolskie Centrum Edukacji inicjuje, wspiera wszelkie zinstytucjonalizowane formy edukacyjno- wychowawcze na każdym szczeblu, dodając im w swoim podejściu ludzko-rodzinnego wymiaru. Nie inaczej jest ze żłobkami, choć formalnie należą one pod resort zdrowia, a nie edukacji. Jako organ prowadzący, z „bazą wypadową” na Podhalu, firmuje powstałą w projekcie sieć pięciu żłobków LOKOMOTYWA, na terenie Małopolski, w miastach: Krakowie, Rybnej (partner w projekcie), Tarnowie i Nowym Sączu.

Właśnie w tym ostatnim mieście, w stylowym budynku przy ul. Łokietka 7, dokonał się ostatni akt wcielania w życie szlachetnej idei rozpisanej w projekcie, w obecności wiceminister Małgorzaty Marcińskiej, która w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odpowiada za projekty unijne.

Symboliczne przecięcie wstęgi, rzeczowe rozmowy na temat tego, co z poziomu formalnego wchodzi na poziom realny, chęć i deklaracja pomocy w niełatwym dziele wprowadzania w życie idei stworzenia miejsc do opieki nad najmniejszymi i tym samym umożliwienia rodzicom powrotu do pracy, z pełną świadomością tego, że „papierowe” przeszkody są w stanie zniszczyć najlepszy pomysł – to w skrócie przebieg spotkania i, miejmy nadzieję, milowy krok w stronę zacieśnienia kontaktów między wszystkimi szczeblami osób i instytucji, których zadaniem jest szukanie rozwiązań ułatwiających i ulepszających nasze życie.

mat. prasowy, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij