Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Zakopane i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-4°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-0°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 59
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
15.04.2014, 22:35 | czytano: 750

Uczniowie nowotarskiej "czwórki" upamiętnili Ofiary Katyńskie

Dlaczego wciąż wracamy do katyńskiego lasu i wspominamy ofiary zdradzieckiej zbrodni, tych którzy mieli być sojusznikami w walce z niemieckim najeźdźcą? Pewnie zapomnieć byłoby łatwiej, nie patrzeć na potworne ślady męczeństwa naszych rodaków. Odwrócić głowę od upiornego obrazu historii. Ale jeśli my nie będziemy powtarzać tego smutnego refrenu, przypominać okrutnej męki polskich bohaterów, jeśli my umilkniemy, to „kamienie wołać będą.”

Uczniowie piątej klasy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Nowym Targu pokazali w apelu poświęconym ofiarom Katynia i tragedii smoleńskiej, że pamięć o poległych jest powinnością i patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka.

Katyńską historię zawartą w niezwykłej poezji Zbigniewa Herberta, Feliksa Konarskiego, Wacława Kruka, Kazimiery Iłłakowiczówny, ks. Jana Twardowskiego recytowali uczniowie przygotowani przez nauczycieli: Annę Gut-Kołodziej i Marlenę Sulka. Towarzyszyły temu piękne melodie piosenek między innymi: Katyń, Lot orłów, Sen o Katyniu w wykonaniu solistek pod kierunkiem Doroty Kret.

Wszyscy uczniowie szkoły przysłuchując się w słowa wierszy i piosenek mogli się przekonać, że prawda, wolność, sprawiedliwość nie została do końca zgładzona w katyńskim lesie, bo dopóki istnieje słowo poety i człowiek, który nad tym słowem się pochyli, te wartości będą miały swoich obrońców.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
Zachwycony widz12:32, 21 kwietnia 2014
Świetna inscenizacja, brawa za pomysł, za realizację, brawa dla fenomenalnych dzieciaków i wspaniałych pedagogów! Wspaniała robota!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij