Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
26.04.2014, 22:33 | czytano: 8276

Uczniowie z "Goszczyńskiego" laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

arch. szkoły

W finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo – Hutniczej wzięło udział 459 uczniów z całej Polski. Z I LO im S. Goszczyńskiego w Nowym Targu do finału dotarło trzech z siedmiu biorących udział w Olimpiadzie uczniów. Cała trójka zdobyła indeksy tej prestiżowej uczelni.

Kamil Faber ze spektakularnym wynikiem 100% zdobył tytuł Laureata I stopnia i ma prawo wyboru indeksu na dowolnie wybranym przez siebie kierunku na wszystkich wydziałach AGH. Bezbłędne prace do oceny z matematyki przedstawiło tylko dwóch uczniów z całej Polski, i to obaj z Podhala! Tomasz Waksmundzki i Hubert Czorniak zdobyli tytuł Laureata stopnia III i mają do wyboru indeks na większość oferowanych przez uczelnię kierunków.

Sukces uczniów nie jest jednak dziełem przypadku, a ciężkiej i długotrwałej pracy pod czujnym okiem nauczyciela matematyki – mgr Joanny Trybuły. Albowiem - ani uczeń bez nauczyciela, ani nauczyciel bez ucznia - nie jest w stanie osiągnąć żadnego sukcesu. Godnym podkreślenia jest fakt, że pomimo zakończenia już tegorocznej edycji Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH uczniowie pracują nadal, tym razem zgłębiając elementy rachunku całkowego, zgodnie ze słowami Ryszarda Kapuścińskiego „Im lepiej zna się świat, tym bardziej rośnie w nas poczucie jego nieznajomości”.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
Uczeń I LO13:31, 12 maja 2014
wielki szacun dla Pani Mgr Trybuły- to nauczyciel godny naśladowania. Inni uczący w Liceum, o wiele starsi powinni z tej Pani brać przykład. To Prawdziwy Nauczyciel!!!
Były uczeń Liceum z ulicy Nadwodniej23:56, 8 maja 2014
Pani Trybuła to wspaniały Nauczyciel, Wychowawca i Człowiek!!! To najlepsza Osoba, jaką dane mi było spotkać podczas trzyletniej nauki w tutejszym Liceum. Zawsze mobilizowała do nauki, w wyśmienity sposób umiała przekazać wiedzę, a wiedzę ma Pani ogromną!!!! To prawdziwy skarb spotkać na swej drodze takiego Nauczyciela!!!! To nie tylko Nauczyciel, Profesor, ale także wrażliwy Przyjaciel, Człowiek z którym można zawsze porozmawiać. Chwała Bogu, że w tym Liceum jest taki Nauczyciel- to Prawdziwy Nauczyciel, Nauczyciel z powołania. Życzę Pani dalszych sukcesów, dużo siły i wytrwałości przy uczniach i nieustannej pogody ducha. Pozdrawiam serdecznie
mat09:42, 29 kwietnia 2014
są niesamowici!
goszynianka21:31, 28 kwietnia 2014
wooo BRAWO! Naprawdę gratulacje!
Qaktus19:47, 28 kwietnia 2014
Dla Wszystkich chłopaków słowa uznania. Brawo. Warto podkreślić, że w tych czasach TAAAKA młodzież to naprawdę rzadkość.
Rabianin12:00, 28 kwietnia 2014
Brawo!! Gratulujemy!:)
Absolwent AGH11:01, 28 kwietnia 2014
Rok temu miałem okazję i przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Włoch, na której poznałem m.in. Kamila i Huberta. Duża frajda poczytać o ich sukcesach, zwłaszcza, że sam ukończyłem AGH. Gratulacje!
Piotrek09:43, 28 kwietnia 2014
Gratulacje :)

PS: Pani Trybuła to nauczyciel który potrafi zmobilizować ucznia do nauki, nie siłą....a podejściem :)

Pozdrawiam
prawda00:32, 28 kwietnia 2014
szacun!
baciok@15:55, 27 kwietnia 2014
Brawo
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij