Niedziela, 09 maj 2021, Imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny
Nowy Targ i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Clear
-0°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-1°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 85
Clear
-1°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
28.06.2016, 14:52 | czytano: 1687

„Nastozofia, czyli filozofia nastolatków”

arch. szkoły

W dniu zakończenia roku szkolnego odbyła się oficjalna promocja książki grupy uczniów III klasy, IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu, napisanej w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego.

Projekt trwał dwa lata, trochę zeszło, ale warto było go realizować.

Pierwotny tytuł „Dzieci i ryby nie mają… problemów? Czyli zeznania i refleksje młodych filozofów na tematy normalne inaczej” został szybko przemianowany na „Nastozofia, czyli filozofia nastolatków”.

Jest to zbiór esejów, felietonów, opowiadań i innych krótkich form, w których młodzi ludzie, bez cenzury piszą o tym, co im leży na sercu, co ich boli, co ich bawi, o czym i jak myślą.

Od początku trwania projektu powstawał blog, z myślą o wydaniu finalnej wersji w formie książkowej.
Projekt, zarówno jego forma i treść, jest od początku do końca pomysłem i dziełem młodzieży. Podczas jego realizacji mieli okazję zmierzyć się z tematami, które ich dotyczą, pisząc i redagując teksty, jak i obrabiając je od strony technicznej.

W projekcie udział wzięli: Weronika Szarek, Ola Gołębiowska, Dominik Machaj (autorzy tekstów) oraz Arek Dzięgielewski (redaktor techniczny).

Druk książki, w ilości 500 egzemplarzy został sfinansowany dzięki hojności jednego z rodziców – Tomasza Gołębiowskiego i firmę CYPIS, za co serdecznie dziękujemy.

Cele realizowane w czasie trwania projektu:
Pokazanie, że problemy nastolatków to nie są rzeczy błahe
Nakłonienie rówieśników do tego, żeby się otworzyć i nie wstydzić się swoich racji
Wykorzystanie różnych nośników przekazu tego, co chcemy powiedzieć (blog, książka)
Próba nakłonienia rówieśników do czytania.
W szkole powstawały już filmy, kręcone z profesjonalistami przez uczniów, teraz do świata kultury dorzucono książkę, a jej waga, nie tylko wspomnieniowa, pewno znacznie wzrośnie za 10, 20 lat…

Książka cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż blog. I kto tu mówi o upadku czytelnictwa wśród młodzieży…

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
jednak są efekty projektów edukacyjnych13:16, 1 lipca 2016
Gratulacje! :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij