Narodowe czytanie w szkole w Borze (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
124 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
168 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 84 | 168 %
04.09.2016, 21:22 | czytano: 2448

Narodowe czytanie w szkole w Borze (zdjęcia)

Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Borze zebrali się, by poczytać literaturę w ramach ogólnopolskiego wydarzenia „Czytanie Narodowe”.

W tym roku czytaliśmy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Umiejętnie wyselekcjonowane fragmenty tego dzieła literackiego, za które pisarz otrzymał Nagrodę Nobla, zbliżyły nas w wyobraźni do czasów Rzymian. Dzięki opisom ulic i zwyczajów tamtejszego społeczeństwa mogliśmy na chwilę przenieść się na rzymskie place, stragany i do tych rzymskich uliczek, po których przechadzali się bohaterowie powieści. Czytaniem najbardziej byli zainteresowani najmłodsi uczniowie. Dla nich też zorganizowano część plastyczną nawiązującą do treści „Quo Vadis”. Tym oto akcentem wdrożyliśmy się na dobre w naukę w roku szkolnym 2016/2017.

Z pewnością będzie on obfitował w lektury krótsze i dłuższe, ciekawsze i – dla niektórych – mniej ciekawe, czytane na głos i po cichu i o najrozmaitszej tematyce. Ważne, by czytanie sprawiało nam przyjemność i poszerzało nasze horyzonty. Życzymy wszystkim radości towarzyszącej szelestowi kartek w książkach czytanych z przyjemnością od deski do deski.

Bożena Bąk, zdj. Małgorzata Gacek
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas