Jedz zdrowo i kolorowo! - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 11.916 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
Wiatr: 10.836 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.844 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
25.01.2017, 17:56 | czytano: 3401

Jedz zdrowo i kolorowo!

Pod takim hasłem uczniowie klasy III B poznawali tajniki kulinarnego zdrowego żywienia. Honorowym gościem, a zarazem przewodnikiem w przygotowaniach zdrowych i kolorowych specjałów była Anna Kawa- Kułyk.

ach. szkoły
ach. szkoły
"Pani Ania jest finalistką V edycji programu MasterChef, której jurorami była Anna Starmach, Michel Moran, Magda Gessler. Jak często wspominała w programie, jej korzenie sięgają gór. Tak właśnie jest, na krótki wypoczynek przyjechała z rodziną do Frydmana i zechciała zaszczycić nas swoją obecnością. Towarzyszył jej mąż Michał, który wraz z uczniami przygotowywał soki z przyniesionych owoców. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali rad, w jaki sposób przygotować różne pasty i kolorowo je podać, następnie ochoczo przystąpili do pracy. Pani Ania mówiła również na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać egzotyczne owoce, a co najważniejsze je skosztować. Karambola, miechunka, kaki to owoce, które najbardziej swą nazwą sprawiły kłopot uczniom, ale smakowały bardzo. Dzieci pod bacznym okiem specjalisty przygotowały wspaniałe kanapeczki i przepyszne placki pancake’i z syropem klonowym i owocami. Największą frajdą było wykonanie prawdziwego soku z owoców oraz jak zapewne wszystkim wiadomo DEGUSTACJA! Chętnych na specyfiki nie brakowało. Bardzo dziękujemy pani Ani i panu Michałowi za poświęcony wolny czas i wspaniałą przygodę w kuchni" - czytamy w szkolnej relacji z wydarzenia.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas