Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Zakopane i okolice
Clear
21°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
21°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
22°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
22°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
23°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
23.03.2017, 21:09 | czytano: 1243

Uczniowie ZSP w Łapszach Niżnych na krakowskim Festiwalu Zawodów (zdjęcia)

arch. szkoły

"Było festiwalowo" - tak można opisać kolejne piąte już Tragi Edukacyjne w Krakowie, w których uczestniczyć mogli uczniowie klas trzecich gimnazjów łapszańskiej gminy.

Dziesiątki szkół ponagimnazjalnych z Małopolski, również kilka z zagranicy. I w tym pytania trzecioklasistów: jaka szkoła? gdzie? co wybrać? i w końcu najważniejsze: kim chcę być? i jaki zawód chciałbym kiedyś wykonywać? Na te pytania próbują odpowiedzieć doradcy zawodowi, obecni na targach. Podpowiedzi wskazują też stoiska szkół prezentujące możliwości współczesnej szkoły na miarę XXI wieku, gdzie dominują nowe technologie i nowatorskie metody kształcenia.

Oto opinie samych uczestników:
"Dzisiejsza wizyta w Krakowie bardzo mi się podobała. Uczestnictwo w targach edukacyjnych w pewnym stopniu pomogło mi przy wstępnym wyborze szkoły. Na stoiskach każdy mógł znaleźć jakąś szkołę dla siebie, która by mu odpowiadała. Mieliśmy możliwość zapoznania się z różnymi ofertami nawet przez dobrą zabawę. Uważam, że każdy powinien wziąć udział w takim wydarzeniu." 
"Wyjazd był bardzo ciekawy. Każdy z nas znalazł coś dla siebie, było tam dosłownie wszystko. Mogliśmy bliżej spotkać się z tym co nas interesuje. Mieliśmy możliwość także skorzystania z doradztwa zawodowego, co pewnej części osób zapewne pomogło w dalszym wyborze szkoły. Jedynym minusem była ogromna liczba osób, ale uważam, że każdy trzecioklasista powinien tam pojechać. Było warto." 

Wyjazd na Targi Edukacyjne w Krakowie dla trzecioklasistów gimnazjum naszej gminy sfinansował Urząd Gminy w Łapszach Niżnych. Dziękujemy!
Uczniowie.

Tymczasem przed trzecioklasistami jeden z ważniejszych egzaminów w życiu - egzamin gimnazjalny, już teraz życzymy im powodzenia, a przy wyborze dalszej drogi kształcenia dedykujemy słowa, które powiedział Charles de Gaulle:
Zawsze wybieraj najtrudniejszą drogę. Tam nie ma konkurencji.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij