Prawo, filozofia i Szekspir. Projekty edukacyjne w I LO - podhale24.pl
Czwartek, 02 maja
Imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
09.06.2017, 00:14 | czytano: 1448

Prawo, filozofia i Szekspir. Projekty edukacyjne w I LO

NOWY TARG. W bieżącym roku szkolnym klasa 2d (humanistyczna) wzięła udział w dwóch projektach edukacyjnych. Pierwszy z nich Prawo w praktyce poprowadzony został przez Sędziego Jacka Gacka i zakończył się 19 grudnia 2016 r. wizytą w nowosądeckim Zakładzie Karnym i Sądzie Okręgowym. Z kolei projekt Między literaturą a filozofią: konflikt i dialog realizowany jest przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera i powoli dobiega końca, bowiem ostatnie zajęcia przewidziane są na 13 czerwca.

arch. szkoły
arch. szkoły
Od 14 lutego uczniowie i uczennice klasy 2d biorą udział w zajęciach łączących zagadnienia filozoficzne z literackimi, których celem jest, jak czytamy w założeniach projektu: „nabycie i podniesienie kompetencji ogólnorozwojowych związanych z poprawnym argumentowaniem, krytycznym i samodzielnym myśleniem, logiką i heurystyką”. W ciągu 40 godzin zajęć fakultatywnych z  filozofii uczniowie zapoznają się z najważniejszymi systemami filozoficznymi a także zagadnieniami literackimi, bowiem lekcje prowadzone metodami aktywizującymi są ciekawym sposobem na pokazanie związków, jakie zachodzą między filozofią i dziełami W. Szekspira.

Cykliczność zajęć, mała grupa uczestników (max. 15) powodują, że osoby biorące udział w projekcie mają możliwość zaznajomienia się z trudnymi zagadnieniami z zakresu prawa i filozofii, poznania własnych predyspozycji zawodowych oraz odkrywania piękna i uniwersalności dzieł Szekspira. Dzięki tym zajęciom uczniowie nabywają umiejętności analitycznego myślenie a także zagłębiają się w tajniki akademickiego dyskursu.

Warto nadmienić, że w projekcie biorą udział 4 szkoły ponadgimnazjalne z województwa małopolskiego, a całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas