Program Fundacji Uniwersytetu Dzieci w SP Krauszów (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 4 maja
Imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza
Jabłonka
Clouds
20°
Wiatr: 12.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
21°
Wiatr: 13.284 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.808 km/h Wilgotność: 37 %
Clouds
22°
Wiatr: 13.572 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
24°
Wiatr: 13.392 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
21°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 37 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
10.12.2017, 19:27 | czytano: 752

Program Fundacji Uniwersytetu Dzieci w SP Krauszów (zdjęcia)

Klasa II ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie bierze udział w programie „Pomysłowy rok” organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2017/2018.

arch. szkoły
arch. szkoły
Scenariusze lekcji powstają na uczelniach wyższych dzięki współpracy z naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin. Materiały są zgodne z podstawą programową, a zdobywanie wiedzy dokonuje się przez eksperymentowanie, doświadczanie, analizowanie i wyciąganie wniosków oraz przez zabawę. Sala lekcyjna przeobraża się w centrum nauki dzięki wykorzystaniu materiałów z platformy scenariusze lekcji oraz kreatywności Celiny Błaszczyk - wychowawczyni klasy II.

Partnerami platformy www.scenariuszelekcji.edu.pl są: Technologie z klasą, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza- Modrzewskiego, Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. J. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Valeo Autosystemy sp. Z o.o., FreshMail, Dr Omnibus, Fundacja mBanku, Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko, Training Projects, MoneyGram Foundation, Fundacja PGE, Tesco Dla Szkół, Fundacja Tesco Dzieciom, Narodowy Bank Polski i Ministerstwo Środowiska.

Dotychczas dzieci z klasy II uczestniczyły w zajęciach „Jak powstają chmury”, „Jak mówią postaci z bajek” i „Czy misia można spotkać w lesie”. Zajęcia zostały zrealizowane w terminie od 8 do 24 listopada 2017 r. Na zajęciach o powstawaniu chmur dzieci zbadały właściwości powietrza ogrzanego i zimnego. Dzięki eksperymentom poznały warunki potrzebne do skraplania pary wodnej. Zdobytą praktyczną wiedzę wykorzystały na kolejnej lekcji do tworzenia lapbooka pt. „Chmury”. Zajęcia warsztatowe z dubbingu w ramach scenariusza „Jak mówią postaci z bajek” pozwoliły drugoklasistom na zabawę twórczą. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film, na którym aktor zmieniał głos w zależności od prezentowanej postaci. W czasie pracy w grupach przygotowały własne scenki wykorzystując przyniesione zabawki. Występy poszczególnych grup przyjęte były gromkimi oklaskami.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia klasa II uczestniczyła w zajęciach, które pozwoliły zauważyć różnice między misiem a niedźwiedziem. W radosny nastrój wprawił je quiz dotyczący znajomości misiów z różnych bajek i filmów. Z kolei prezentacja przyrodnicza uzmysłowiła dzieciom, że istnieje kilka gatunków niedźwiedzi. Dzieci wykorzystały swoją umiejętność mierzenia i dokonały pomiaru długości i szerokości odcisku łapy niedźwiedzia i porównały ze swoimi dłońmi. Nie mogło zabraknąć zabawy „Stary niedźwiedź” oraz eksperymentu z balonikami w części poświęconej Kubusiowi Puchatkowi. Część zadań z Dnia Pluszowego Misia zrealizowały również dzieci z Oddziału Przedszkolnego razem z Renatą Lipkowską, m.in. uczestniczyli w ”Eksperymencie Puchatkowym”. Takie zajęcia rozwijają potencjał twórczy i intelektualny dzieci, by mogły w pełni korzystać ze swoich talentów i z radością odkrywać świat. Dzieci zakończyły I etap programu „Pomysłowy rok” pod hasłem „Jesienne inspiracje” i z niecierpliwością czekają na następny.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas