XXII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane
Clouds
20°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
14°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 59 %
Rain
20°
Wiatr: 12.492 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
24°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
13°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
08.04.2018, 12:51 | czytano: 1985

XXII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

Szkoła Podstawowa w Małem Cichem oraz Tatrzański Park Narodowy zapraszają dzieci małopolskich szkół podstawowych do udziału w XXII edycji konkursu wiedzy o TPN, który tym razem poświęcony jest tatrzańskim zwierzętom. Poniżej regulamin konkursu.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
Tematyka konkursu: „Świat zwierząt w Tatrzańskim Parku Narodowym”. Uczestnicy powinni wykazać się wiedzą z zakresu fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem znajomości następujących zagadnień: wygląd zwierząt, ich odżywianie, obszar występowania poszczególnych gatunków, ochrona, historia i dzień dzisiejszy fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, wpływ turystyki faunę Tatr.

Cel: upowszechnienie i pogłębienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o Podhalu i Tatrzańskim Parku Narodowym, rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym i jego znaczeniem dla człowieka.

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych województwa małopolskiego. Szkołę może reprezentować jeden dwuosobowy zespół.

Konkurs rozpocznie się 10 maja 2018 roku (czwartek) o godzinie 830 w budynku Szkoły Podstawowej w Małem Cichem. Konkurs przebiegać będzie w 2 etapach:
- część pisemna (zadania rozwiązywane indywidualnie, punktowany jest zespół),
- finał (5 najlepszych zespołów)

Organizatorzy przewidują również przeprowadzenie konkursu plastycznego, którego hasło i sposób organizacji zostaną przekazane uczestnikom w dniu konkursu.

Imienne zgłoszenia uczestników na załączonych formularzach należy przesłać pocztą elektroniczną na adres szkolaciche@op.pl w nieprzekraczalnym terminie do 2 maja 2018 roku, a wydruk formularzy z pieczęcią szkoły i podpisem dyrektora dostarczyć do Szkoły Podstawowej w Małem Cichem najpóźniej w dniu konkursu. Ważne będą tylko zgłoszenia przesłane w terminie i formie określonej w niniejszym regulaminie.

W piątek 20 kwietnia br. o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 42 a odbędzie się wykład obejmujący tematykę konkursu, przeprowadzony przez pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego. Osoba udzielająca informacji: Beata Bańka tel. 18 20 233 03, e-mail: bbanka@tpn.pl.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas