Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Jabłonka i okolice
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
05.12.2018, 14:08 | czytano: 764

Konsul Generalny Republiki Słowackiej gościł w ZS w Jabłonce (zdjęcia)

arch. szkoły

JABŁONKA. Uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte odwiedził konsul Republiki Słowackiej Tomaś Kaśaj. Towarzyszył mu jego zastępca.

W spotkaniu, prócz dyrektor szkoły Katarzyny Lasak, wzięli udział uczniowie z klasy I i II pobierający naukę języka słowackiego wraz z nauczycielem.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Konsul przekazał uczniom informację o pełnionej funkcji, pracy i działalności konsulatu RS w Krakowie. Motywował uczniów do nauki języków obcych, w tym również do nauki języka słowackiego, mówił o ogromnych możliwościach wykorzystania umiejętności językowych w obecnej sytuacji i zdobyciu dobrze płatnej pracy.

Młodzież dzieliła się informacjami na temat swoich pasji i zainteresowań. Wspominali również o wycieczkach na Słowację, podczas których poznają piękne regiony, kulturę i obyczaje, doskonalą język słowacki. Wielu uczestniczyło w projektach unijnych, które również zrealizowano na terytorium Słowacji. Gość wyraził nadzieję, że szkoła będzie w dalszym ciągu czyniła starania na rzecz budowania wzajemnych relacji polsko-słowackich.

źródło: szkoła, opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
matak-Polska22:12, 6 grudnia 2018
Nieporozumienie... Dalby sobie spokój i nie mącił w głowach...
orawiec20:31, 6 grudnia 2018
zabrakło człowieka PZPR
gdzie sie stracił ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij